Të gjitha lajmet

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Foto: Leicester/fb

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh


26 November, 2020 @23:45

Kanë përfunduar të gjitha duelet e ditës së sotme në Europa Ligë, ndërsa 4 skuadra kanë arritur që të sigurojnë pranverën në këtë garë, duke siguruar kualifikimin për fazën e dytë të garës.

Radhazi, sipas alfabetit, Arsenali, Hoffenheimi, Leicesteri dhe Roma - bëhen katër ekipet e para që kalojnë në fazën knockout të garës.

Arsenali pas 4 xhirove të para ka bilans të qindpërqindtë të fitoreve, ndërsa kualifikimin e arriti me fitoren e sontme ndaj Moldes 0-3 [Pepe 50, Nelson 55, Balogun 83].

Hoffenheim gjithashtu me 4 nga 4 ndeshje, me 12 pikë maksimale ka ecur tutje. Hoffenheim mposhti Slovanin e Liberecit sonte 0-2 [Baumgartner 77, Kramaric 89p].

Ish-kampioni i Anglisë, Leicester, është mjaftuar me barazim për kualifikim. Duke tubuar 10 pikë nga 4 ndeshje, me barazimin e sontëm ndaj Sportingut të Lisbonës 3-3 [Musrati 4, Paulinho 24, Fransergio 90 - Barnes 9, Thomas 78, Vardy 90] ekipi i drejtuar nga Brendan Rodgersi ka siguruar fazën pranverore të garës.

E fundit ndër të parat, jo për kah rëndësia, por për kah alfabeti është Roma. Giallorossët mposhtën CFR Clujin si mysafir në Rumani 0-2 [Debeljuh 49ag, Veretout 67p] për të siguruar fazën tjetër të garës si i pari i Grupit A aktualisht, me 10 pikë të tubuara.

Skuadrat tjera me nga 10 pikë, por që s’kanë siguruar ende kualifikimin nga grupet janë: Granada (Grupi E) dhe Villarreal (Grupi I).


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

Europa League

Shorti i UEFA Europa League, direkt

14/12/20 @ 12:41

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Europa League

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

03/12/20 @ 17:22

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Europa League

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

05/11/20 @ 23:29

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Tirana del pastër para duelit historik

29/09/20 @ 14:58

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Champions League/Europa League/International

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

25/09/20 @ 00:55

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

Champions League/Europa League/Bundesliga

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24/09/20 @ 23:37

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

Europa League

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

24/09/20 @ 22:22

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

Europa League

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

24/09/20 @ 21:50

LEGIA - DRITA

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

FFK Superliga/Europa League

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

24/09/20 @ 19:59


Të gjitha lajmet nga Europa League