Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar

50 talentët e së ardhmes, në listë edhe mbrojtësi shqiptar


3 January, 2021 @11:14

Me të filluar viti 2021, UEFA ka publikuar në webfaqen e vet listën e 50 talentëve premtues në botën e futbollit.

Kjo listë përmban emra nga klube të mirënjohura të botës dhe nga shumë shtete të ndryshme, mirëpo ajo që na bie në sy është prezenca e një qendërmbrojtësi shqiptar në këtë listë.

Është fjalë për qendërmbrojtësin Marash Kumbulla, momentalisht lojtarin e Romës.

LISTA E PLOTË E 50 TALENTËVE PREMTUES

I ardhur te Roma nga Verona, 20-vjeçari Kumbulla është startues i rregullt te skuadra nga kryeqyteti italian, ndëkohë kjo ka bërë që UEFA ta renditë në mesin e 50 talentëve premtues të futbollit botëror.


TRANSFER

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

24/01/21 @ 09:19

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

23/01/21 @ 20:39

TRANSFER

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë

21/01/21 @ 22:14

MEDIA TALKS

Manaj mund të kthehet në Itali, e kërkojnë dy skuadra

Kombëtarja/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj mund të kthehet në Itali, e kërkojnë dy skuadra

20/01/21 @ 14:23

VIDEO

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

10/01/21 @ 16:01

TRANSFER

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Taulant Seferi transferohet në Shqipëri

04/01/21 @ 22:58

BUNDESLIGA

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

Kombëtarja/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Freiburgu i Abrashit vazhdon me fitore

02/01/21 @ 17:48

TURQI

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

Kombëtarja/Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Çekiçi mposhtin Topallin

02/01/21 @ 16:28

EDOARDO REJA

Momenti i zhgënjimit dhe i gëzimit, planet për 2021

Kombëtarja/Intervista

Momenti i zhgënjimit dhe i gëzimit, planet për 2021

31/12/20 @ 03:09

ORARI I NDESHJEVE TË SHQIPËRISË

Orari i plotë i Shqipërisë në kualifikime për “Katari 2022”

Kombëtarja

Orari i plotë i Shqipërisë në kualifikime për “Katari 2022”

08/12/20 @ 19:20


Të gjitha lajmet nga Kombëtarja