Të gjitha lajmet

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 October, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte eliminatoret evropiane vazhdojnë me ndeshjet nga grupet D, G dhe I.

Në Grupin D, Serbia lidere udhëton në Austri, ndërsa Irlanda Veriore dhe Uellsi luftën e tyre e vazhdojnë me takimet ndaj Moldavisë, respektivisht Gjeorgjisë.

GRUPET DREJT BOTËRORIT TË RUSISË

Grupi G, ku bën pjesë edhe Shqipëria, sjell duelet Spanjë - Shqipëri, Italia - Maqedoni dhe Lihtenshtajn - Izrael. Një fitore e Spanjës nënkupton sigurim i vendit të parë për ‘Furinë e Kuqe’ dhe kualifikim direkt për në Botëror, derisa sipas të gjitha gjasave Italia do ta kërkojë kualifikimin në Botëror përmes fazës Play-Off.

Nga Grupi I, grup në të cilin gjendet edhe Kosova, duel interesant pritet të jetë ai mes Turqisë dhe Islandës, mirëpo duele interesante padyshim që janë edhe ato mes Kosovës e Ukrainës dhe Kroacisë e Finlandës, pasi në këtë grup gjithçka mbetet e hapur për 2 pozitat e para. Favorit për vendin e parë cilësohet Kroacia, pasi që 3 pikëshi sonte duket i lehtë në letër, mirëpo mundësi për ta arritur kualifikimin direkt apo vendin e dytë matematikisht kanë katër skuadrat e para.

Lista e ndeshjeve të sontme:JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 October, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa minutave edhe zyrarisht njoftoi se ka arritur marrëveshje me ish-trajnerin e…

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 October, 2017 @14:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur dilema se cilat fanella do t’i veshë Kosova e cilat…

MODRIC 100

Modric sonte arrin 100-shin

Luka Modric

6 October, 2017 @13:42

Pas 12 viteve karrierë të sukesshme në ekipin senior të reprezentacionit, mesfushori kreativ i Kroacisë, Luka Modric, sot në përballje…

FILLIM GURAZIU

2 ndeshje suspendim për fyerje

Fillim Guraziu me top/ Foto: arkiv

6 October, 2017 @13:20

Futbollisti i KF Ferizajit që garon në Ligë të Parë të Kosovës, Fillim Guraziu, është suspenduar me 2 ndeshje moslojë…

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 October, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar kontratë të përjetshme me ekipin e tij të fëmijërisë, Barcelonën. Iniesta…

EDHE 2 VJET

Irlanda vazhdon me O’Neillin për EURO 2020

6 October, 2017 @12:35

Dy ndeshje pa përfunduar kampanja kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018” Irlanda ia ka vazhduar kontratën selektori të saj,…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018