Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E FFK-së

Agim Ademi del i pafajshëm

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

Agim Ademi del i pafajshëm


25 August, 2020 @14:27

Kreu i FFK-së, Agim Ademi, ka dalë i pafajshëm pas rastit të inicuar ndaj tij dhe dënimit që mori me 9 muaj burgim.

”Është kofirmuar pafajësia ime nga pretendimet e pabazuara të Prokurorisë së Republikës së Kosovës,” ka thënë Ademi në letrën e tij që u botua në faqen zyrtare të FFK-së sot.

Aktgjykimi i Gjykatës Supreme të Kosovës ka thënë se Agim Ademi është i pafajshëm dhe ky i fundit ka falenderuar të gjithë që besuan në pafajësinë e tij, duke premtuar ecje përpara me krenari e përgjegjësi nga pozita e kryetarit të FFK-së.

SHKRIMI I KRYETARIT TË FFK-së

Me aktgjykimin e Gjykatës Supreme të Kosovës, sot u konfirmua pafajësia ime në lidhje me pretendimet e pabazuara të Prokurorisë së Republikës së Kosovës. Me këtë aktgjykim, u konfirmuan shkeljet e shumta në të cilat ishin përfshirë Gjykata Themelore në Prishtinë dhe Gjykata e Apelit të Kosovës, të cilat padrejtësisht më shpallen fajtor në lidhje me veprën penale që pretendohej nga prokuroria.

Që nga fillimi i këtij procesi penal, kam qenë i bindur në pafajësinë time dhe besimin në drejtësi, të cilën e vërtetoi edhe Gjykata Supreme e Republikës së Kosovës, me kthimin e çështjes në rivendosje. Besimi im në organet e drejtësisë së Republikës së Kosovës nuk ka munguar asnjëherë, ashtu që ky besim më është shtuar pas këtij vendimi të drejtë dhe të ligjshëm për të cilin u njoftova sot.

Dua të falënderoj për besimin dhe përkrahjen e vazhdueshme të Federatës së Futbollit të Kosovës, organeve të saj, bashkëpunëtorëve të mi, avokatin e Federatës së Futbollit të Kosovës, si dhe avokatët e mi, të cilët bashkërisht kanë kontribuar për marrjen e një vendimi të drejtë dhe të ligjshëm. 

Ju falënderoj të gjithëve për interesimin, mesazhet dhe urimet e shumta!

Ecim tutje me krenari e përgjegjësi drejt sukseseve të reja!


NGA SUPERLIGA E KOSOVËS NË CHALLENGE TË ZVICRËS

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

01/02/21 @ 14:36

TRANSFER

Gjilani hat-trick me përforcime

FFK Superliga/Transfere

Gjilani hat-trick me përforcime

31/01/21 @ 20:09

PODUJEVË

Llapi paralajmëron miqësoren e radhës

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Llapi paralajmëron miqësoren e radhës

31/01/21 @ 17:40

GJILANI

Gjilani përforcon shtabin teknik

FFK Superliga

Gjilani përforcon shtabin teknik

31/01/21 @ 15:59

MIQËSORE

Drita mposhtet me rezultat të thellë nga Vorskla

FFK Superliga

Drita mposhtet me rezultat të thellë nga Vorskla

31/01/21 @ 15:49

MIQËSORE

Prishtina me fitore bindëse ndaj polakëve të Korona Kielce

FFK Superliga

Prishtina me fitore bindëse ndaj polakëve të Korona Kielce

31/01/21 @ 15:32

MIQËSORE

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

FFK Superliga/International

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

31/01/21 @ 12:25

FAZA PËRGATITORE

Prishtina nesër përballë miqësores së fundit në Antalya

FFK Superliga

Prishtina nesër përballë miqësores së fundit në Antalya

30/01/21 @ 22:52

TRANSFER

Ballkani godet me dy transfere të reja

FFK Superliga

Ballkani godet me dy transfere të reja

30/01/21 @ 22:18

LLAPI

Rikthehet Januzi

FFK Superliga

Rikthehet Januzi

30/01/21 @ 20:54


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga