Të gjitha lajmet

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

Agolli vendos për 2 sekonda

15 June, 2018 @1:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabagut në Azerbejxhan, Ansi Agolli, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij aktual edhe për një stinor. Njoftimin e ka bërë vetë Agolli 35 vjeç, përmes një postimi në Instagram sot. Tiranasi Agolli, ka kaluar tashmë 8 stinorë te kampioni i shumëfishtë azer, ndërsa në postimin e tij ka bërë të ditur se pas kërkesës së klubit, atij i janë dashur vetëm 2 sekonda për të vendosur. Agolli në stinorin 2009/10 la Tiranën për të kaluar në Kryvbas të Ukrainës, ndërsa në stinorin 2010/11 kishte kaluar në Qarabag, ku ka kaluar tetë stinorët e fundit dhe tashmë, do të vazhdojë edhe për stinorin e nëntë aty.

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 June, 2018 @18:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja nikoqire ka shënuar fitore bindëse 5-0 ndaj Arabisë Saudite, për ta filluar…

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 June, 2018 @16:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen Jasharoski, i lindur në Shkup, 26 vjeçar, është lojtar i ri i…

KOLUMNE

Suedia - ajo që eliminoi Holandën e Italinë

14 June, 2018 @16:14

Eliminimi i Holandës dhe Italisë nuk është befasi nga kjo Suedi. E vërtetë që edhe holandezët edhe italianët kanë ndër…

11-SHET: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Rusia vs. Arabia Saudite, formacionet startuese

14 June, 2018 @16:08

Janë publikuar formacionet startuese të Rusisë dhe Arabisë Saudite, përfaqësuese të cilat e hapin Botërorin e sivjetëm. ORARI DHE…

KOLUMNE

Spanja - me ‘luhatje’ që nga fillimi

14 June, 2018 @15:49

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Herën e parë, në vitin 1950 përfundonte e katërta,…

KOLUMNE

Irani - punë në një grup të vështirë

14 June, 2018 @15:31

Queiroz Carlos Queiroz gjatë karrierës së tij ka udhëhequr Sportingun e Realin e Madridit, derisa ka kaluar pesë sezone si…

KOLUMNE

Meksika - kombinim mes talentit e përvojës

14 June, 2018 @15:08

Dy herë çerekfinalistët e Kupës së Botës, suksesin më të madh e kanë arritur kur kanë organizuar Kupën e Botës.…

BELGJIKA

Ekip që duhet të fitojë

Foto: uefa/fb

14 June, 2018 @13:58

Çerekfinalja për belgët në Euro2016 ishte dështim. Çerekfinalja në Rusi do të ishte dështim, ndonëse përballë mund të kenë…

PORTUGALIA

Kampionët me mbrojtje plakë

Fotot: uefa/

14 June, 2018 @13:46

Titulli në Francë ishte i befasishëm dhe erdhi me shumë fat. Ky titull, kampion i Evropës, nuk e bën Portugalinë…

MAROKU

Shpresat marokene në grupin e vështirë

Fotot: GoogleImages/

14 June, 2018 @13:23

Në mesin e vendeve të Afrikës, Maroku nuk është ndër më të mirat. Një titull kampioni në vitin e largët…

11-SHJA POTENCIALE

11-shja e mundshme e Shqipërisë ndaj Skocisë

Fotot: FSHF

16 November, 2018 @21:37

Christian Panucci do të ketë ndoshta mundësinë e fundit nesër mbrëma. Italiani për shkak të rezultateve jo të mira në…

MIQËSORJA E U21

Hebaj e Imeri për fitoren e kuqezinjëve

Foto: FSHF

16 November, 2018 @21:14

Përfaqësuesja e Shqipërisë U21 ka shënuar fitore sonte në përballjen miqësore ndaj Maltës U21. Kuqezinjtë kanë mposhtur bashkëmoshatarët me…

SHQIPËRIA - SKOCIA

Shqipëria vs. Skocia, gjyqtarët e ndeshjes

16 November, 2018 @13:48

Me fillim nga ora 20:45, Shqipëria të shtunën do të jetë nikoqire e Skocisë në kuadër të fazës grupore të…

SHQIPËRIA - SKOCIA

Shqipëria vs. Skocia, kë e favorizojnë bastoret?

16 November, 2018 @13:31

Në ndeshjen e fundit të saj në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kombeve, Shqipëria luan si vendase ndaj…

MYRTO UZUNI

Uzuni thërret tifozët

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:21

Njëri ndër lojtarët e ri të kombëtares së Shqipërisë që pritet të shpërthejë me kohë, Myrto Uzuni, në deklaratën e…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja