Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAR OF THE GAMEWEEK XXXIV

Ahmed Januzi (Llapi) - Ylli i javës (34)

Ahmed Januzi (Llapi) - Ylli i javës (34)


13 May, 2024 @15:37

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”.

Ky çmim për javën e 34-t në Albi Mall Superligë i ka takuar futbollistit të KF Llapi, Ahmed Januzi.

Vlerësimi i më të mirit të javës është bërë nga Komisioni i veteranëve të futbollit në përbërje: Skender Kapra, Vllaznim Visoka dhe Berat Berisha.

Ky komision ka vendosur që çmimi “Ylli i Javës” për xhiron e 34-t t’i ipet sulmuesit të llapjanëve i cilii në ndeshjen e djeshme kundër Malishevës, me golin e tij ia siguroi 3 pikë ekipit të Llapit që e mbajnë ende në garë për titull.

Pasi mori këtë çmim, Januzi u shpreh i lumtur që u vlerësua si më i miri i javës: “Ndeshja e djeshme ishte kritike për kampionatin tonë, duke pasur parasysh se jemi në garë për titull. Lufta jonë kundër Malishevës ishte sfiduese, por fitorja e arritur dje ka qenë një hap i madh përpara. Në çdo ndeshje, fitimi i pikëve është i rëndësishëm dhe golat e shënuar na kanë dhënë emocione të mëdha. Suksesi nuk është meritë vetëm e imja, por e gjithë ekipit. Harmonia midis lojtarëve dhe trajnerëve është çelësi për sukses. Në dy javët e fundit, synojmë vetëm fitore. Do të luftojmë deri në fund, por duhet të kuptohet se arritja e titullit nuk varet vetëm nga ne, por edhe nga rezultatet e rivalit tonë”, tha Januzi për faqen zyrtare të FFK-së.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga