Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Amir Rrahami shënon në fitoren e Dinamos

Amir Rrahami shënon në fitoren e Dinamos

24 February, 2019 @19:21

Në fitoren e Dinamo Zagrebit ndaj skuadrës së Osijekut, skuadrën ku aktivizohet Kristal Abazaj, njërin nga golat e skuadrës vendase e shënoi Amir Rrahmani.

Qendërmbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës shënoi në minutën e 60’ të ndeshjes, ndërsa rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-0.

Me skuadrën e Dinamos, Rrahmani pritet ta mbyllë këtë sezon si kampion i Kroacisë, ndërsa minutazhi i tij i plotë me këtë skuadër në ndeshjen e sotme dhe goli i shënuar janë lajme mjaft të mira edhe për përfaqësuesen e Kosovës.

ARBËRIA - VUSHTRRIA

Lleshi sjell fitoren e madhe për liderin

Foto: KFVushtrria/fb

24 February, 2019 @17:29

Në një ndeshje mjaft luftarake ku lideri kërkonte tre pikë, ndërsa vendasit pikë shtesë për tu ngritur më lart, Vushtrria…

MONTPELLIER - REIMS

Super Zeneli, gol dhe asist në fitore

TOPSPORTI / A.P

24 February, 2019 @17:23

Në fitoren e shënuar në udhëtim te Montpellieri, vendimtar për skuadrën e Reimsit ishte Arbër Zeneli. Anësori i Përfaqësueses së…

UNITED - LIVERPOOL

Derbi i lëndimeve, pa gola

24 February, 2019 @17:10

Pa gola ka përfunduar derbi më i madh anglez mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në ‘Old Trafford’. Skuadrat në fjalë…

VËLLAZNIMI - 2 KORRIKU

Vula e Rogova i japin nismë të mbarë Vëllaznimit

Foto: KFVellaznimi/fb

24 February, 2019 @16:59

Skuadra e Vëllaznimit që u bë ndër skuadrat më të përforcuara në afatin kalimtar dimëror, ka nisur mbarë pjesën pranverore…

TREPÇA '89 - DRITA

Një fitore me vlerë ari nga Trepça ‘89

24 February, 2019 @15:22

Skuadra mitrovicase Trepça ‘89, arriti një fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës me rezultat 1-0. Heroi i kësaj ndeshjeje ishte…

PRISHTINA - LIRIA

Prishtina lehtë ndaj Lirisë, vazhdon ndjekja

24 February, 2019 @15:14

Skuadra e Prishtinës kaloi lehtë pengesën e Lirisë me rezultat 4-0. Që në sekondën e 45-të, pas një asistimi të…

NË ZVICËR

Zhegrova debuton, Basel fiton

Foto: FCBasel/fb

23 February, 2019 @22:46

Reprezentuesi i talentuar i Kosovës, Edon Zhegrova, ka debutuar sot për ekipin e tij të ri, Basel. Basel ka…

RIZESPOR - YENI MALATYASPOR

Vedat Muriqi shënon në fitore

Foto: Rizespor/fb

22 February, 2019 @22:21

Nga vendi i fundit në fund të vitit, pas super formës së Vedat Muriqit, Rizespor i është afruar mesit të…

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

Të gjitha lajmet nga International