Të gjitha lajmet

MONTPELLIER - REIMS

Super Zeneli, gol dhe asist në fitore

TOPSPORTI / A.P

Super Zeneli, gol dhe asist në fitore

24 February, 2019 @17:23

Montpellier
Stade de Reims
Montpellier 2 : 4 Stade de Reims
D.Congre 6', G.Laborde 55' R.Oudin 27' 70', A.Zeneli (P) 47', P.Chavarria 88'

Stade de la Mosson (Montpellier)

Në fitoren e shënuar në udhëtim te Montpellieri, vendimtar për skuadrën e Reimsit ishte Arbër Zeneli.

Anësori i Përfaqësueses së Kosovës asistoi në golin e parë, ndërsa shënoi nga pika e bardhë për golin e dytë, për ta ndihmuar skuadrën e tij që ta shënojë fitoren e 10 sezonale.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Reims ndodhet shumë pranë zonës evropiane në Ligue 1, kurse Montpellieri momentalisht ndodhet në vendin e tetë.

UNITED - LIVERPOOL

Derbi i lëndimeve, pa gola

24 February, 2019 @17:10

Pa gola ka përfunduar derbi më i madh anglez mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në ‘Old Trafford’. Skuadrat në fjalë…

VËLLAZNIMI - 2 KORRIKU

Vula e Rogova i japin nismë të mbarë Vëllaznimit

Foto: KFVellaznimi/fb

24 February, 2019 @16:59

Skuadra e Vëllaznimit që u bë ndër skuadrat më të përforcuara në afatin kalimtar dimëror, ka nisur mbarë pjesën pranverore…

TREPÇA '89 - DRITA

Një fitore me vlerë ari nga Trepça ‘89

24 February, 2019 @15:22

Skuadra mitrovicase Trepça ‘89, arriti një fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës me rezultat 1-0. Heroi i kësaj ndeshjeje ishte…

PRISHTINA - LIRIA

Prishtina lehtë ndaj Lirisë, vazhdon ndjekja

24 February, 2019 @15:14

Skuadra e Prishtinës kaloi lehtë pengesën e Lirisë me rezultat 4-0. Që në sekondën e 45-të, pas një asistimi të…

FERONIKELI - LLAPI

Derbi i kreut, vendasve

FOTO/ Arkiv

24 February, 2019 @15:09

Në ndeshjen kryesore të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli e mposhti Llapin me rezultat 2-0. Mendurim…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Liria

FOTO/ Arkiv

24 February, 2019 @12:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Lirisë. PRISHTINA: Muçiqi, Bashiru, Dallku, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankenda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Llapi

FOTO/ Arkiv

24 February, 2019 @12:49

Janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Llapit. FERONIKELI: Smakiqi, Prekazi, Hoxha, Lladrovci, Islami, Dabiqaj, Morina, Karioka, Hoti, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drita

24 February, 2019 @12:42

Janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe të Dritës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Basriu, Pira, Asare, Mersini, Jashari, Maloku, Hyseni,…

REIMS - RENNES

13 minuta për asist në fitore

Foto: Stade de Reims Official

17 February, 2019 @20:32

Mesfushori i krahut në reprezentacinoin e Kosovës, Arbër Zeneli, ka regjistruar asistimin e tij të parë në Ligue 1,…

TOULOUSE - STADE DE REIMS

5 minutat e Zenelit në barazim

Foto: StadeDeReims Official

10 February, 2019 @19:25

Mesfushori i krahut Arbër Zeneli është futur në pesë minutat e fundit të ndeshjes që ekipi i tij Reims barazoi…

TRAGJEDIA

Nga rrënojat nxirret trupi i Salas

Foto: AP via L'Equipe

7 February, 2019 @23:47

Gazeta prestigjioze franceze l’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se trupi i gjetur në rrënojat e aeroplanit në…

STADE DE REIMS - OLYMPIQUE MARSEILLE

Debutimi i Zenelit me fitore ndaj Marseille

Foto: Reims/tw

4 February, 2019 @13:54

Mesfushori i krahut, Arbër Zeneli, që u shpall lojtari më i mirë i Kosovës nga FFK-ja, fundjavën që e lamë…

OLYMPIQUE LYON - PARIS ST GERMAIN

Lyon fiton derbin, me përmbysje ndaj PSG

3 February, 2019 @23:14

Pas 20 xhirove të kaluara pa humbje, Paris St Germain, është mposhtur. Parisienët përkundër epërsisë së hershme në lojë…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1