Të gjitha lajmet

VERONA

Amir Rrahmani zyrtarisht i Veronës

Amir Rrahmani zyrtarisht i Veronës

26 June, 2019 @22:28

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, zyrtarisht bëhet pjesë e skuadrës Hellas Verona.

Njëri ndër lojtarët kyç të Kosovës, Rrahmani, ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me Veronën me vlerë prej 2.1 milionë euro.

25 vjeçari në fjalë karrierën e tij ka nisur te shkolla e Ramiz Sadikut, e më pas si senior ka luajtur për Drenicën, Partizanin e Tiranës, Splitin, Dinamon e Zagrebit dhe së fundi ishte pjesë e Lokomotiva Zagrebit.

AMIR RRAHMANI

Rrahmani arrin në Itali për teste mjekësore

Foto: Hellas Verona

26 June, 2019 @9:52

Tashmë gjithçka po shkon drejt fundit. Amir Rrahmani ka arritur në Verona të Italisë për teste mjekësore, pas së cilave…

FILIPPO INZAGHI

Rikthehet si trajner

22 June, 2019 @15:53

Sot ekipi që garon në kategorinë e dytë të futbollit italian, Serie B, ka zyrtarizuar Filippo Inzaghin si trajner të…

AMIR RRAHMANI

Vjen akordi, Rrahmani në Serie A

TOPSPORTI/ A. P.

22 June, 2019 @15:38

Para pak çastesh, Sky Sport Italia ka bërë të ditur se skuadra e rikthyer në Serie A, Verona, ka arritur…

ZYRTARIZON ORGANIZATORI

10 gusht: Feronikeli-Milan

20 June, 2019 @15:56

Menaxheri i Sports Events në postimin e tij në llogarinë e Facebookut ka bërë të ditur se është zyrtarizuar ndeshja…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

Të gjitha lajmet nga Serie A