Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALIANI NË TURQI

Andrea Pirlo te Fatih Karagümrük

Andrea Pirlo te Fatih Karagümrük


12 June, 2022 @16:09

Njëri ndër mesfushorët e dalluar të futbollit botëror, që nisi karrierën si trajner te Juventus, Andrea Pirlo ka gjetur punë.

Ai ka arritur marrëveshje me ekipin e Superligës turke, Fatih Karagümrük, ku do të ketë prezantimin më 14 qershor, bëjnë të ditur mediat turke.

Fatih Karagümrük ende nuk ka bërë të ditur kohëzgjatjen e kontratës me Pirlon, ndërsa Pirlo për aq sa punoi te bianconerët në Torino ka fituar një Kupë të Italisë dhe Superkupën.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A