Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA

Anglia e Rusia rrezikojnë diskualifikimin

Anglia e Rusia rrezikojnë diskualifikimin


12 June, 2016 @16:39

Për shkak të incidenteve të vazhdueshme të shkaktuara që nga fillimi i EURO2016, UEFA e ka shqyrtuar çështjen e tifozëve anglezë dhe rusë dhe ka vendosur që nëse incidentet e llojit të njëjtë vazhdojnë, Rusia dhe Anglia do të diskualifikohen nga kampionati evropian.

Lajmi është konfirmuar nga Sky Sports dhe BBC.

Se a do të vazhdojnë huliganët anglezë e rusë me gjeste të tilla, mbetet të shihet.


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016