Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI B

Anglia humb vendin e parë

Foto: Uefa Official

Anglia humb vendin e parë


20 June, 2016 @22:52

Me shumë ndryshime në formacion, Anglia e Roy Hodgson u ndal pa gola nga skuadra e Sllovakisë, e cila edhe pse nuk bëri asgjë në fushë, nuk e pati të vështirë ta fitonte një pikë ndaj Anglisë jokonkrete dhe pa ide për të krijuar raste për gol.

Si në pjesën e parë, ashtu edhe në të dytën, Anglia krijonte vetëm gjysëmraste për gol dhe kjo bëri që ndeshja të mbyllej pa gola.

Ky barazim bën që Anglia të kualifikohet në fazën tjetër nga vendi i dytë, duke mbetur prapa Uellsit lider, ndërsa Sllovakia e mbyll grupin në vendin e tretë me 4 pikë, me gjasa të mëdha për kualifikim si njëri nga 4 vendet e treta më të mira.

EURO2016 GRUPET DHE ORARI


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016