Të gjitha lajmet

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

Anglia mbijeton penalltitë

3 July, 2018 @22:37

Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë solli dramë dhe atë vetëm falë Yerry Minas, që barazoi në kohën shtesë për të çuar ndeshjen në vazhdime.

Harry Kane i dha avantazhin Anglisë me penalltinë e fituar në fillim të pjesës së dytë, 1-0.

RRUGA DREJT FINALES

Kur mendohej se ndeshja po kryhej dhe Anglia po shkonte përpara, ka qenë qendërmbrojtësi Yerry Mina që ka shënuar golin e tretë të tij këtë Botëror dhe ka barazuar rezultatin në minutën e 90+3 të ndeshjes, 1-1.

Ndeshja shkoi në vazhdime dhe morri rekord numër kartonash në këtë Botëror, 8. Por fituesi u desht të përcaktohet pas penalltive. E aty, Anglia doli të jetë më precize për të shënuar fitore 4-3 në fund dhe për të siguruar çerekfinalen, ndaj Suedisë.

Columbia vs EnglandPENALLTITË:

KOLUMBIA ANGLIA
Radamel Falcao GOL GOL Harry Kane
Juan Cuadrado GOL GOL Marcus Rashford
Lucas Muriel GOL mbron portieri kolumbian Jordan Henderson
Andres Uribe shtylla GOL Kevin Trippier
Carlos Bacca mbron portieri anglez GOL Eric Dier

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018