Të gjitha lajmet

SUEDIA - ZVICRA

Një gol mjaftoi për çerekfinale

Fotot: fifa/fb

Një gol mjaftoi për çerekfinale

3 July, 2018 @17:55

Një gol, i shënuar me fat, pasi që Manuel Akanji devijoi shutin e Emil Forsbergut drejt portës, ka mjaftuar për Suedinë e çeliktë në mbrojtje për të arritur çerekfinalen e Botërorit Rusia 2018.

Ndeshja ndërmjet Suedisë dhe Zvicrës kaloi në dominim të Zvicrës, por pa ndonjë rast konkret që vlen të përmendet, përveç disa gjysmërasteve.

RRUGA DREJT FINALES

Xherdan Shaqiri ishte më i angazhuari te Zvicra, derisa kapiteni Valon Behrami komandonte mesfushën zvicerane - por më kot.

Xherdan Shaqiri

Suedia tashmë është në tetëshen më të mirë të kampionatit dhe pret fituesin e ndeshjes ndërmjet Kolumbisë dhe Anglisë, derisa zviceranët, kthehen në shtëpi.

Sweden vs Switzerland

Sweden

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018