Të gjitha lajmet

LISTA E ANGLISË

Anglia me këtë listë kërkon sigurimin e EURO2020

Anglia me këtë listë kërkon sigurimin e EURO2020

4 October, 2019 @23:32

Anglezet me dy fitore do të mund të sigurojnë biletën për EURO2020. Dueli ndaj Çekisë dhe Bullgarisë, dhe 6 pikë në këto ndeshje, do ta bëjnë Anglinë të kualifikuar në evropian, ndërsa ndeshjet e nëntorit do të jenë ndeshje prestigji për albionët.

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka publikuar listën e lojtarëve që do të luajnë për ndeshjet e tetorit kundër Çekisë dhe Bullgarisë.

Anglia do të luaj si mysafire me Çekinë më 11 tetor, kurse më 14 tetor udhëton në Bullgari.

Të ftuarit nga selektori anglez janë këta lojtarë:

TABELA AKTUALE dhe ORARI

PORTIERË: Tom Heaton (Aston Villa), Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Burnley).

MBROJTËS: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Ben Chilwell (Leicester), Joe Gomez (Liverpool), Michael Keane (Everton), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Danny Rose (Tottenham), Fikayo Tomori (Chelsea), Kieran Trippier (Atletico Madrid).

MESFUSHORË: Ross Barkley (Chelsea), Fabian Delph (Everton), Jordan Henderson (Liverpool), James Maddison (Leicester), Mason Mount (Chelsea), Declan Rice (West Ham), Harry Winks (Tottenham).

TABELA AKTUALE dhe ORARI

SULMUES: Tammy Abraham (Chelsea), Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Manchester City), Callum Wilson (Bournemouth).

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do…

ONLINE BILETAT

Kosova - Mali i Zi, biletat dalin në shitje më...

1 October, 2019 @14:28

Tashmë dihet data dhe ora e saktë kur do të duhet qëndruar online për të kapur një biletë për duelin…

PËR DUELIN JETIK

Biletat për Turqi-Shqipëri, dalin në shitje më 4 tetor

30 September, 2019 @11:25

FSHF ka lëshuar njoftim sot për të gjithë të interesuarit, se biletat e ndeshjes kualifikuee për EURO 2020, Turqi-Shqipëri, do…

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25 September, 2019 @15:02

Kreu i Bayern Munichut, Uli Höness ka deklaruar se klubi nuk do të dërgojë asnjë lojtar në kombëtare gjermane nëse…

NATIONS LEAGUE

Kosova në Ligën C, ndërrohet formati i Ligës së Kombeve

24 September, 2019 @20:38

UEFA-ja ka bërë gati listën e skuadrave të ndara në ligat përkatëse për Ligën e Kombeve 2020/21, me pak rregullime…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020