Të gjitha lajmet

UEFA

Anulohet EURO 2020 i të rinjve

Anulohet EURO 2020 i të rinjve


21 October, 2020 @15:19

Pasi që dy herë u shtye, tashmë u anulua tërësisht.

Kampionati Europian U19 është anuluar nga UEFA përfundimisht, për shkak të valës së re të coronavirusit që filloi në Evropë.

EURO-ja ishte planifikuar të mbahet në Irlandë të Veriut në korrik të vitit 2020. U shty së pari për nëntor të këtij viti, e më pas për mars të vitit 2021, ndërsa sot edhe zyrtarisht u anulua.

TRANSFER

Mbrojtësi Haliti nënshkruan me gjigantin suedez

21 January, 2021 @22:35

Skuadra e njohur suedeze, AIK, ka prezentuar futbollistin e ri të saj, qendërmbrojtësin shqiptar, Jetmir Haliti. Haliti 24 vjeçar, ka…

TRANSFER

Albion Ademi prezentohet te kampioni i shumëfishtë i Suedisë

21 January, 2021 @22:14

Futbollisti prishtinas, Albion Ademi, është futbollisti i ri i 12 herë kampionit të Suedisë, skuadrës Djurgardens. Talenti 21 vjeçar ka…

KAPITENI I PARË I KOSOVËS

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez

Foto: Orgryte/fb

21 January, 2021 @16:45

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, i është kthyer futbollit suedez. Ai…

THE GUNNERS

Zyrtarizmi i Ozilit të Fenerbahce po vonohet, Arteta jep sqarime

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:59

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dhënë disa sqarime se përse po vonohet zyrtarizimi i transferimit të Mesut Ozil te…

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash. Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më…

Të gjitha lajmet nga International