Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!


13 April, 2021 @19:35

Muajin e kaluar, Serbia dhe Portugalia barazuan 2-2 në kuadër të kualifikimeve për Botërorin e Katarit.

Të gjithë vëmendjen e ndeshjes e mori goli i anuluar i Ronaldos, pasi që u pa dukshëm që topi e kishte kaluar vijën, mirëpo ashtu nuk mendoi as gjyqtari kryesor, e as ai anësor.

Ky i fundit, holandezi Mario Diks, pas këtij gabim në këtë ndeshje, është larguar nga lista e gjyqtarëve holandezë që do të referojnë në ndeshjet e EURO2020. Ai është zëvendësuar nga gjyqtari Danny Makkelie.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni golin e anuluar të Cristiano Ronaldos në këtë takim.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani