Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS RËNIES

Arbëria: U kemi borxh…

Pamje nga arkivi/ KFArberia/fb

Arbëria: U kemi borxh…


23 May, 2021 @18:43

Në stinorin debutues në Superligë të Kosovës, nuk mbijetuan. Skuadra simpatike e Arbëria që vjen nga Dobraja e Lipjanit ka humbur epitetin elit në futbollin kosovar pas disfatës ndaj ish-kampiones sot, Dritës.

Me këtë humbje dhe me rezultatet tjera të arritura të ditës, ekipi i drejtuar nga Arbnor Morina, ka rënë nga liga.

Derisa pas ndeshjes askush nuk ka folur nga klubi për media, faqja zyrtare e ekipit në Facebook ka lëshuar njoftimin, ku thotë mbaron gjithçka.

TABELA AKTUALE

“Mbaron gjithçka. Përfundon aventura jonë në Superligë. Falemnderit të gjithëve për mbështetjen, falemnderit lojtarëve që dhanë gjithçka. Nuk ia dolëm dot! Kjo Arbëri humbi betejën por jo edhe luftën. Do të kthehemi prapë, ua kemi borxh gjithë atyre që me zemër e duan këtë stemë. Falemnderit!” ka shkruar njoftimi i ekipit kuqezi.

11 fitore e 7 barazime, karshi 18 humbjeve i sollën Arbërisë 40 pikë në Superligë, 2 më pak sesa Trepça’89, që me fitoren e sotme ndaj Drenicës kaloi mbi ta dhe do të kërkojë mbijetesën përmes barazhit në Superligë.


SAMI SERMAXHAJ

Koncepti na shpëtoi

FFK Superliga

Koncepti na shpëtoi

23/05/21 @ 18:06

DALJA NË EVROPË

Drita në Evropë si nënkampione, vjen urimi i parë nga skuadra e Superligës

FFK Superliga

Drita në Evropë si nënkampione, vjen urimi i parë nga skuadra e Superligës

23/05/21 @ 17:52

LLAPI - FERONIKELI

Llapi e Nikli ndahen në paqe

FFK Superliga

Llapi e Nikli ndahen në paqe

23/05/21 @ 17:38

SHPËTIM IDRIZI

Kam besim, e mposhtim Dukagjinin

FFK Superliga

Kam besim, e mposhtim Dukagjinin

23/05/21 @ 17:48

BESA - GJILANI

Besa përshëndetet me fitore nga Superliga

FFK Superliga

Besa përshëndetet me fitore nga Superliga

23/05/21 @ 17:19

TREPÇA '89 - DRENICA

Trepça ‘89 i shpëton rënies direkte, barazhi sfida e radhës për mbijetesë

FFK Superliga

Trepça ‘89 i shpëton rënies direkte, barazhi sfida e radhës për mbijetesë

23/05/21 @ 17:26

LLAPI

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

FFK Superliga/Transfere

Llapi rrëmben golashënuesin më të mirë të Ulpianës

17/06/21 @ 12:14

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga