Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARMENIA - KOSOVA

Armenia - Kosova, 11-shet startuese

Foto. FFK

Armenia - Kosova, 11-shet startuese


22 March, 2024 @15:42

Ndeshjen e parë nën drejtimin e përzgjedhësit Franco Foda, Kosova e luan sot ndaj Armenisë.

11-shet startuese të skuadrave janë:

ARMENIA: Buchnev; Hovhannisyan, Calisir, Haroyan, Arutiunian; Harutyunyan, Bichakhchyan; Spertsyan; Briasco, Zelarayan, Margaryan.

KOSOVA: Aro Muric; Mërgim Vojvoda, Lumbardh Dellova, Fidan Aliti, Leart Paqarada; Florian Loshaj, Florent Muslija, Valon Berisha; Edon Zhegrova, Milot Rashica, Vedat Muriqi.

Në mungesë të Amir Rrahmanit në formacionin startues, kapiten i Kosovës sot është Vedat Muriqi.

Ndeshja fillon në ora 17:00.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova