Të gjitha lajmet

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Foto: Arsenal/fb

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%


5 November, 2020 @23:29

Pas dueleve të xhiros së tretë të fazës grupore të Europa Ligës sonte, kanë mbetur vetëm 3 skuadra me bilans të qindpërqindtë.

Arsenal, Hoffenheim dhe Leicester janë të vetmet skuadra që kanë shënuar fitore në të gjitha ndeshjet e tyre grupore dhe janë lider të pastër në grupet e tyre përkatëse.

Arsenal ka përmbysur Molden sonte në Londër 4-1 [Haugen 45ag, Sinyan 62ag, Pepe 69, Willock 88 - Ellingsen 22] për të marrë kreun e Grupit B dhe duke ia shkaktuar humbjen e parë në grup norvegjezëve.

GRUPI B, pas 3 xhirosh:

1. Arsenal 9p
2. Molde 6p
3. Rapid Vjena 3p
4. Dundalk 0p.

Në anën tjetër edhe gjermanët e Hoffenheim, që po drejtohen nga Sebastian Hoeness kanë bilans perfekt në Grupin L.

Adamyan

Hoffenheim mposhti sonte Slovan Liberecin 5-0 [Dabour 22, 29, Grillitsch 59, Adamyan 71, 76] për të mos prishur ecurinë e tyre në Europa Ligë.

GRUPI L, pas 3 xhirosh:

1. Hoffenheim 9p
2. Crvena Zvezda 6p
3. Slovan Liberec 3p
4. Gent 0p.

Ekipi tjetër dhe i fundit që po vazhdon me bilans 100% në Europa Ligë është Leicester City i Brendan Rodgersit.

Maddison

Të kaltërit kanë arritur që t’ia shkaktojnë humbjen e parë në Grupin G Sportingut të Bragës sonte, për të mbetur si skuadra e vetme në grup pa humbje dhe pa barazim dhe me pikë maksimale duke e udhëheq grupin.

Leicester mposhti Sportingun e Bragës 4-0 [Iheanacho 20, 47, Praet 67, Maddison 78].

GRUPI G, pas 3 xhirosh:

1. Leicester City 9p
2. Sporting Braga 6p
3. AEK 3p
4. Zorya 0.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

Europa League

Shorti i UEFA Europa League, direkt

14/12/20 @ 12:41

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Europa League

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

03/12/20 @ 17:22

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Europa League

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

26/11/20 @ 23:45

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Tirana del pastër para duelit historik

29/09/20 @ 14:58

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Champions League/Europa League/International

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

25/09/20 @ 00:55

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

Champions League/Europa League/Bundesliga

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24/09/20 @ 23:37

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

Europa League

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

24/09/20 @ 22:22

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

Europa League

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

24/09/20 @ 21:50

LEGIA - DRITA

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

FFK Superliga/Europa League

Legia vs. Drita, 11-shet startuese

24/09/20 @ 19:59


Të gjitha lajmet nga Europa League