Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - GJILANI

Baftiu bëhet hero në derbi, Drita lidere

Baftiu bëhet hero në derbi, Drita lidere


12 March, 2023 @19:34

Derbi i anamoravës ka përfunduar me fitoren e Dritës, që e mposhti Gjilanin me rezultat 1-0 [Blend Baftiu 43’].

Heroi i ndeshjes ishte Blend Baftiu, që shënoi me kokë pas asistimit të Besnik Krasniqit.

Përveç 3 pikëshit, kjo fitore ia solli edhe pozitën e parë Dritës me 51 pikë, pasi që Ballkani ka lëshuar sot pikë kundër Llapit.

TABELA AKTUALE

Në xhiron tjetër Drita do të takohet me Malishevën, kurse Gjilani me Llapin.

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga