Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Drita-Prishtina, 11-shet startuese

Drita-Prishtina, 11-shet startuese


24 September, 2023 @14:05

Drita hyn në ndeshje nga pozita e pestë me 6 pikë, ndërsa Prishtina nga pozita e katërt në renditje tabelare me 9 pikë. Trajnerët Akis Vavalis dhe Debatik Curri për duelin derbi të ditës kanë përzgjedhur këto 11-she:

DRITA XI: 13. Florjan Smakiqi; 2. Besnik Krasniqi, 5. Hajdin Salihu, 6. Leonat Vitija, 20. Astrit Thaqi; 10. Muharrem Jashari, 4. Ron Broja (kap.), 8. Blendi Baftiu; 7. Almir Ajzeraj, 70. Albin Prapashtica, 19. Blerim Krasniqi.

PRISHTINA XI:  12. Nika; 5. Islami, 7. Hyseni, 9. Kryeziu, 10. Krasniqi, 11. Muja, 14. Sinani, 20. Bytyqi, 22. Useini, 77. Pefqeli (kap.), 99. Blesa.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga