Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DISIPLINORJA

Ballkani e Gjilani në disiplinore

Pamje nga ndeshja Ballkani-Llapi

Ballkani e Gjilani në disiplinore


23 September, 2021 @14:41

Komisioni Disiplinor i Superligës pas ndeshjeve të xhiros së kaluar të Superligës ka marrë vendim që të fusë në procedurë disiplinore skuadrat e Ballkanit dhe Gjilanit.

Ballkanit i është kërkuar deklaratë shtesë para se të mirret vendimi final, pasi që është regjistruar lëshim në organizimin e ndeshjes Ballkani-Llapi, mos respektim i vendimit të Qeverisë së Kosovës lidhur me masat anti-Covid-19. Fillimi i ndeshjes është vonuar për 23 minuta, ka bërë të ditur disiplinorja.

Gjithashtu, ka pasur sharje e ofendime në kor drejtuar trajnerit të Llapit, Tahir Batatina, si dhe hedhje të shisheve plastike, bazuar në raport të delegatit por edhe në xhirime televizive.

Në anën tjetër, lëshim është regjistruar edhe te Gjilani për shkak të hedhjes së shisheve plastike drejt lojtarëve të Ulpianës në ndeshjen Gjilani-Ulpiana, pasi që në minutën e 54 të ndeshjes gjyqtari kishte akorduar penallti dhe mysafirët kishin shënuar gol, e ofendime gjithashtu kishte pasur në kor në drejtim të mysafirëve.

Po ashtu, është regjistruar në lëshim edhe një simpatizues i Gjilanit që me shufër metali futet në fushë dhe i vërsulet gjyqtarit kryesor të ndeshjes. Ky ishte ndalur nga zyrtari për siguri i ekipit.

Derisa Gjilanit i është kërkuar deklaratë shtesë për incidentet deri në vendimin final, mbetet të shihet se si do të jenë vendimet ndaj skuadrave në fjalë nga KD.


LYON

Goli i Shaqirit, shpresë për Lyonin

Ligue 1

Goli i Shaqirit, shpresë për Lyonin

23/09/21 @ 12:28

MILAN - VENEZIA

Diaz e Theo kthejnë Milanin te fitoret

Serie A

Diaz e Theo kthejnë Milanin te fitoret

22/09/21 @ 22:45

MESFUSHORI I KOSOVËS

Valon Berisha lëndohet

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Valon Berisha lëndohet

22/09/21 @ 21:50

KUPA POLAKE

Lirim Kastrati gol e asist në fitoren e Legias

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati gol e asist në fitoren e Legias

22/09/21 @ 21:27

SPEZIA - JUVENTUS

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

22/09/21 @ 21:08

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

FFK Superliga/Transfere

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

22/09/21 @ 15:00

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

FFK Superliga/Transfere

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

22/09/21 @ 15:00

ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (5)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (5)

20/09/21 @ 13:44

GJILANI - ULPIANA

Ulpiana befason Gjilanin për të marrë fitoren e parë të stinorit

FFK Superliga

Ulpiana befason Gjilanin për të marrë fitoren e parë të stinorit

19/09/21 @ 18:15

DRENICA - DRITA

Drita njofton Drenicën me humbje

FFK Superliga

Drita njofton Drenicën me humbje

19/09/21 @ 18:09

DUKAGJINI - PRISHTINA

Triumf me përmbysje, fitorja e parë e Prishtinës

FFK Superliga

Triumf me përmbysje, fitorja e parë e Prishtinës

19/09/21 @ 16:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

19/09/21 @ 15:24

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

19/09/21 @ 15:20


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga