Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh


22 September, 2021 @15:00

Sulmuesi i ri i Prishtinës, që vjen me një përvojë madhore nga futbolli botëror, Besart Berisha, sot u prezantua zyrtarisht nga klubi, derisa defiloi për disa minuta në Fadil Vokrri dhe ishte prezent në konferencën për shtyp, bashkë me kryetarin e klubit, Remzi Ejupi.

Ndër të tjera, Berisha 36-vjeç, që është golashënuesi më i mirë në histori të ligës elite australiane, A-League, ka thënë se është i lumtur që ka ardhur në Prishtinë, ndërsa shpreson t’i sjellë përvojat e tij në klub dhe te lojtarët e rinj.

“Prishtina është klub i madh. E kam përcjellur gjithmonë, ndërsa jam i lumtur që i jam bashkuar këtij ekipi. Si futbollist të gjitha sfidat i kam kaluar me punë dhe njëjtë do të jetë edhe këtu. Dëshira ime është të luaj për Prishtinën dhe kampionati i Kosovës ka ndryshuar shumë. Unë shpresoj t’i ndihmoj klubit dhe lojtarëve të rinj,” ka thënë ai gjatë prezantimit në konferencën për shtyp, që shkoi direkt nga llogaria e klubit në Facebook.

I lindur në vitin 1985, Berisha ka karrierë të pasur ndërkombëtare ku ka nisur futbollin me Borussia Berlin, për të vazhduar në Hamburg, pastaj Burnley, Arminia, para se të kalojë në Australi ku shkëlqeu, te Brisbane Roar e Melbourne Victory. Së fundi ai ka qenë pjesë e Sanfreecce Hiroshima dhe Western United.

Gjithashtu, ai ka luajtur për kombëtaren e Shqipërië në 17 ndeshje duke shënuar një gol, ndërsa për Kosovën ka luajtur vetëm një herë, ndaj Islandës në kualifikimet për Botërorin “2018”


ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

BARCELONA

Koeman lexon komunikatën dhe largohet nga konferenca për shtyp

Champions League/La Liga

Koeman lexon komunikatën dhe largohet nga konferenca për shtyp

22/09/21 @ 14:26

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12

UEFA DËNON HUNGAREZËT

200 mijë franga gjobë dhe ndaj Shqipërisë me dyer të mbyllura

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

200 mijë franga gjobë dhe ndaj Shqipërisë me dyer të mbyllura

21/09/21 @ 23:05

FIORENTINA - INTER

Kampioni me përmbysje tregon forcën

Serie A

Kampioni me përmbysje tregon forcën

21/09/21 @ 22:47

GETAFE - ATLETICO

El Pistolero qëllon Getafen në fund për fitore

La Liga

El Pistolero qëllon Getafen në fund për fitore

21/09/21 @ 21:36

ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (5)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (5)

20/09/21 @ 13:44

GJILANI - ULPIANA

Ulpiana befason Gjilanin për të marrë fitoren e parë të stinorit

FFK Superliga

Ulpiana befason Gjilanin për të marrë fitoren e parë të stinorit

19/09/21 @ 18:15

DRENICA - DRITA

Drita njofton Drenicën me humbje

FFK Superliga

Drita njofton Drenicën me humbje

19/09/21 @ 18:09

DUKAGJINI - PRISHTINA

Triumf me përmbysje, fitorja e parë e Prishtinës

FFK Superliga

Triumf me përmbysje, fitorja e parë e Prishtinës

19/09/21 @ 16:59

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

19/09/21 @ 15:24

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

19/09/21 @ 15:20

DUKAGJINI - PRISHTINA

Dukagjini - Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini - Prishtina, 11-shet startuese

19/09/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga