Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPEZIA - JUVENTUS

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias


22 September, 2021 @21:08

Pas pesë xhirosh, Juventus i Massimiliano Allegrit ka arritur të regjistrojë fitoren e parë në Serie A.

Përkundër epërsisë, Juventus në fillim të pjesës së dytë ka parë veten në disavantazh, për tu kthyer në lojë me golat e Federico Chiesës dhe Matthijs de Ligtit për përfundimtaren 2-3 [Gyassi 33, Antiste 49 - Kean 28, Chiesa 66, De Ligt 72].

Te Spezia nga minuta e 77 e lojës në fushë ka qenë sulmuesi Rey Manaj, që nuk ka aarritur të bëj diçka më shumë për të barazuar rezultatin, derisa ekipi i tij ka pësuar humbjen e tretë në katër xhirot e fundit.


SPEZIA - JUVENTUS

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Fitorja e parë e Juves, me përmbysje ndaj Spezias

22/09/21 @ 21:08

NGA PREZANTIMI

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

FFK Superliga/Transfere

Besart Berisha: Prishtina është klub i madh

22/09/21 @ 15:00

ZHVENDOSJE

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

FFK Superliga

Drita - Gjilani, nuk zhvillohet në Gjilan

22/09/21 @ 14:43

BARCELONA

Koeman lexon komunikatën dhe largohet nga konferenca për shtyp

Champions League/La Liga

Koeman lexon komunikatën dhe largohet nga konferenca për shtyp

22/09/21 @ 14:26

GJYQTARËT

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

FFK Superliga

Kastrati dhe Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet për Evropian U17

22/09/21 @ 14:12

FIORENTINA - INTER

Kampioni me përmbysje tregon forcën

Serie A

Kampioni me përmbysje tregon forcën

21/09/21 @ 22:47

SERIE A

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

20/09/21 @ 22:46

JUVENTUS - MILAN

Juventus mbetet pa fitore

Serie A

Juventus mbetet pa fitore

19/09/21 @ 22:44

KOMENTI I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana: Interi kampion, Juventusin kujdes!

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Cana: Interi kampion, Juventusin kujdes!

18/09/21 @ 11:18

SASSUOLO 0-1 TORINO

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

17/09/21 @ 23:35

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

17/09/21 @ 21:34

CHAMPIONS LEAGUE

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

Champions League/Serie A

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

14/09/21 @ 15:27

ROMA - SASSUOLO

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

Serie A

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

13/09/21 @ 00:20

MILAN - LAZIO

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

12/09/21 @ 20:44

KOLUMNE

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

10/09/21 @ 13:00


 
Të gjitha lajmet nga Serie A