Të gjitha lajmet

JUVENTUS 1-1 VERONA

Barazimi i tretë për Juven, Vrioni në fushë

Barazimi i tretë për Juven, Vrioni në fushë


25 October, 2020 @23:20

Përsëri Juventus ka dështuar të fitojë ndeshje, derisa i është falur golit të Dejan Kulusevskit për të siguruar pikën ndaj Veronës.

Pas pjesës së parë të barabartë dhe pa gola, 0-0, ka qenë Andrea Favilli që i dha epërsinë Veronës 0-1 (60).

Të dyja skuadrat kishin mungesa të theksuara në këtë ndeshje, derisa zëvendësuesi Kulusevski me një moment magjik barazoi në 1-1 (77).

TABELA AKTUALE

Gola s’kishte më në lojë, derisa trajneri i bianconerëve Andrea Pirlo i dha rast sulmuesit të Shqipërisë Giacomo Vrioni duke e futur atë në lojë në minutën e fundit të ndeshjes në vend të Aaron Ramseyt.

Deri në fund të ndeshjes, Marco Silvestri i Veronës ka mohuar rastet e shumta të Juves na Andrea Rabiot, Paolo Dybala, Juan Cuadrado e Alvaro Morata.

Pas këtij barazimi Juventus është i pesti në Serie A me 9 pikë nga 5 ndeshje, derisa Verona ka 8 pikë.

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

MEDIA TALK

Cristiano Ronaldo, rikthimi senzacional i mundshëm

Foto: AFP

19 January, 2021 @13:08

Tifozët e Manchester United mund të ëndërrojnë për rikthimin e Cristiano Ronaldos në Old Trafford. Ylli portugez ishte larguar nga…

TORINO

Zgjedhet trajneri i ri i Vojvodës dhe Ujkanit te Torino

Foto: imagephotoagency.it

19 January, 2021 @12:32

Skuadra nga Serie A, Torino ka gjetur trajnerin e ri, pas shkarkimit të Marco Giampaolos. Klubi italian ka zyrtarizuar…

SULMUESI KROAT ME PËRVOJË

Mario Mandzukic “me letra” i Milanit

19 January, 2021 @12:13

Sulmuesi kroat me përvojë të madhe, Mario Mandzukic, është lojtar i ri i Milanit. Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar…

BRAZILIANI

Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @11:26

Bayern Munichu nuk është i lumtur me Douglas Costan dhe planifikon që ta rikthejë atë te Juventusi. Bavarezët e morën…

Të gjitha lajmet nga Serie A