Të gjitha lajmet

1/4: BARCELONA - ROMA

Barcelona marshon drejt gjysmëfinales

Barcelona marshon drejt gjysmëfinales

4 April, 2018 @22:34

Barcelona
Roma
Barcelona 4 : 1 Roma
D.De Rossi (AG) 38', K.Manolas (AG) 55', G.Pique 59', L.Suarez 87' E.Dzeko 80'

Camp Nou

Përkundër pjesës së parë jo aq të mirë, Barcelona në fund arriti ta mbyllte me fitore 4-1 takimin e zhvilluar sonte ndaj Romës, për t’u afruar kështu shumë me fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Italianët shënuan dy herë në portën e gabuar, ndërsa dy golat e tjerë të vendasve erdhën nga Pique e Suarez, kurse te Roma golin e nderit e shënoi boshnjaku Edin Dzeko.

SKEMA DREJT FINALES

Takimi kthyes mes këtyre dy skuadrave luhet pas 6 ditëve në Romë, takim i cili nis me Barcelonën favorite pas epërsisë së krijuar sonte.

1/2: PRISHTINA - VUSHTRRIA

Khalid afron Prishtinën me finalen

4 April, 2018 @15:59

Në takimin e parë gjysmëfinal të zhvilluar në Pejë, Prishtina ka arritur të shënojë fitore minimale 1-0 ndaj Vushtrrisë, për…

1/2: DRENICA - VËLLAZNIMI

Pa fitues, finalisti përcaktohet në Gjakovë

Foto: KF Vëllaznimi

4 April, 2018 @15:57

Në një atmosferë të mirë të krijuar nga të dyja tifozëritë, por në një fushë aspak të përshtatshme për lojë,…

KUPA E KOSOVËS

Prishtina vs. Vushtrria, formacionet startuese

4 April, 2018 @13:45

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe të Vushtrrisë: PRISHTINA: Visar Bekaj, Lorik Maxhuni, Jamal Arago, Armend Dallku, Debatik Curri,…

KUPA E KOSOVËS

Gjysmëfinalet e Kupës, sot duelet e para

BOROZANI

4 April, 2018 @10:57

Me fillim nga ora 14:00, sot zhvillohen dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Drenica dhe Vëllaznimi, skuadra…

1/4: SEVILLA - BAYERN

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

Foto: championsleague/fb

3 April, 2018 @22:38

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore në Ligë të Kampionëve, edhe në çerekfinale. Përkundër…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League