Të gjitha lajmet

1/4: SEVILLA - BAYERN

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

Foto: championsleague/fb

Ritmi i pandalshëm i fitoreve

3 April, 2018 @22:38

Sevilla
Bayern München
Sevilla 1 : 2 Bayern München
Pablo Sarabia 32' 37' Jesús Navas (AG), 68' Thiago Alcântara

Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla.

Sevilla

Bayern Munchen ka vazhduar me fitore në Ligë të Kampionëve, edhe në çerekfinale. Përkundër se ekipi i Juup Heynckesit ishte në disavantazh 1-0, në fund, bavarezët kanë mposhtur andaluzianët, 1-2.

SKEMA CHAMPIONS LEAEGUE

Kjo është fitorja e shtatë me radhë e Bayernit këtë stinor në Ligë të Kampionëve, ndërsa javën tjetër në Allianz Arena pret Sevillën me avantazh një golësh.

RiberyKOSOVA U16

Kosova U16 në Irlandën Veriore për 3 ndeshje

3 April, 2018 @14:59

Përfaqësuesja U16 e Kosovës sot ka udhëtuar në Irlandën Veriore, ku do të marrë pjesë në turneun zhvillimor që mbahet…

CHAMPIONS LEAGUE: 1/4

Bayerni sfidohet në Andaluzi

3 April, 2018 @14:41

Një nga dy ndeshjet e natës së sontme zhvillohet në Andaluzi të Spanjës. Sevilla, që në çerekfinale kaloi pasi

CHAMPIONS LEAGUE: 1/4

Kampioni e nënkampioni takohen në Torino

3 April, 2018 @14:34

Me fillim nga ora 20:45, sonte zhvillohen dy ndeshje të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Vëmendja kryesore gjendet në…

PËRCAKTOHEN REFERËT

Gjyqtarët e gjysmëfinaleve të Kupës

BOROZANI/A.P.

3 April, 2018 @13:30

FFK ka përcaktuar referët që do të ndajnë drejtësinë në përballjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Drenica - Vëllaznimi dhe…

SHQIP NË BOTË

Gol dhe asist, vazhdon shkëlqimi i Atdhe Nuhiut

2 April, 2018 @19:22

Pas dy golave të shënuara tri ditë më parë, shkëlqimi i Atdhe Nuhiut ka vazhduar edhe sot në ndeshjen që…

ORARI I TAKIMEVE PËR XHIRON XXIV

4 të shtunën, 4 të dielën

BOROZANI/ A. P.

2 April, 2018 @14:00

FFK ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros së XXIV të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, ndërsa…

ORARI I NDESHJEVE

Xhiroja e XXVI në katër ditë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

2 April, 2018 @13:55

FFK ka publikuar sot orarin e ndeshjeve të xhiros së XXVI të Superligës së Kosovës në futboll, ndërsa ajo që…

ALAN PARDEW

Qëndroi vetëm 4 muaj

Foto: premierleague.com

2 April, 2018 @13:46

Pas tetë humbjeve radhazi dhe vendit të fundit në klasifikim, West Bromwich Albion, ka shkarkuar trajnerin e ekipit, Alan Pardew.…

FERIZAJI-KEK

Ferizaji mposht KEK-un, ‘nxehet’ Liga e Parë

Foto: nga arkivi

1 April, 2018 @17:33

Ka ardhë edhe humbja e dytë e KEK-ut në stinorin pranveror, ndërsa Ferizaji sot me golat e Avdyl Halitit dhe…

GJILANI-VLLAZNIA

Haxhimusa me hat-trick siguron fitoren

1 April, 2018 @16:41

Gjilanit i është dashur t’i dalë përballë përsëri Vllaznia e Pozharanit, ashtu që të shënojë fitore në Superligë. Fiks…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League