Të gjitha lajmet

FATI I KOSOVARIT

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

4 April, 2020 @14:12

Futbollisti i ri i reprezentacionit të Kosovës, Edon Zhegrova, do të kthehet te Genku.

Baselit i ka skaduar afati për blerjen e lojtarit që e kishte si huazim nga ekipi belg qe sa kohë.

Ndërkaq menaxheri i tij Marc van Osselar i ka thënë Blickut zviceran se është mëkat që Baseli nuk e ka shfrytëzuar rastin për ta blerë 21 vjeçarin pasi që do të kishte përfituar sigurt nga ai në të ardhmen.

Zhegrova u huazua nga Genk te Basel në shkurt të vitit 2018. Në stinorin 2019/20 ai ka regjistruar 19 paraqitje për ekipin duke shënuar dy gola dhe katër asistime.

Te Kosova ai ka shënuar 2 gola në 15 ndeshje sa është paraqitur.

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë…

BRUGGE KAMPION?!

Pro League, e para që pritet të anulohet

2 April, 2020 @19:43

Pro League e Belgjikës pritet të jetë liga e parë nga dhjetë më të fortat në Evropë që do të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

Të gjitha lajmet nga International