Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI - BASHKIMI

Bashkimi i kthehet fitoreve, triumfon kundër Rahovecit

Bashkimi i kthehet fitoreve, triumfon kundër Rahovecit


2 October, 2021 @19:36

Pas humbjes me 2 vazhdime ndaj Prishtinës, Bashkimi arriti fitore kundër Rahovecit me rezultat 82-89.

Skuadra prizrenase çerekun e parë dhe të dytë e mbylli në epërsi me rezultat 37-46, kurse vreshtarët e barazuan rezultatin në çerekun e tretë 63-63.

Në 10 minutëshin e fundit Bashkimi ishte skuadra që gaboi më pak dhe arriti fitoren e dytë të stinorit në Superligë.

Julien Lewis me 27 pikë, 8 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer ishte më i dalluari te skuadra prizrenase. Lewis u ndihmua edhe nga Immanuel King me double-double prej 15 pikëve e 10 kërcimeve dhe nga Valon Bunjaku me 12 pikë e 7 asistimeve.

Te Rahoveci ishte i pakapshëm Eric Davis Jr me 43 pikë, 4 asistime e 3 kërcime, u veçuan edhe Nick Banyard me 15 pikë e 13 kërcime dhe Altin Morina me 9 pikë, 11 kërcime e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Bashkimi aktualisht ngritet në pozitën e tretë me 2 fitore e 2 humbje, kurse Rahoveci ka bilanc prej 1 fitoreve e 3 humbjeve.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me liderin Trepça, derisa Rahoveci me Prishtinën.


RAHOVECI - BASHKIMI

Ç3: Barazohet rezultati, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Barazohet rezultati, edhe 10 minuta lojë

02/10/21 @ 18:34

RAHOVECI - BASHKIMI

Me 9 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë në Rahovec

FBK Superliga

Me 9 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë në Rahovec

02/10/21 @ 18:12

RAHOVECI - BASHKIMI

Ç1: Mysafirët në avantazh

FBK Superliga

Ç1: Mysafirët në avantazh

02/10/21 @ 17:36

RAHOVECI - BASHKIMI

Rahoveci vs. Bashkimi, pesëshet startuese

FBK Superliga

Rahoveci vs. Bashkimi, pesëshet startuese

02/10/21 @ 17:10

PRIZRENI

Prizreni largon fundorin amerikan, huazohet te Drita

FBK Superliga

Prizreni largon fundorin amerikan, huazohet te Drita

01/10/21 @ 18:06

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

01/10/21 @ 14:47

Ç3: TREPÇA-PEJA

Peja zbret epërsinë

FBK Superliga

Peja zbret epërsinë

30/09/21 @ 20:25

PP: TREPÇA-PEJA

Trepça mbyll pjesën e parë në epërsi

FBK Superliga

Trepça mbyll pjesën e parë në epërsi

30/09/21 @ 19:40

Ç1: TREPÇA-PEJA

Barazim i të pamposhturve në fillim

FBK Superliga

Barazim i të pamposhturve në fillim

30/09/21 @ 19:35

KARAGAÇ

Peja hap stinorin në BIBL

Balkan League

Peja hap stinorin në BIBL

30/09/21 @ 16:39

RAHOVECI - BASHKIMI

Ç3: Barazohet rezultati, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Barazohet rezultati, edhe 10 minuta lojë

02/10/21 @ 18:34

RAHOVECI - BASHKIMI

Me 9 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë në Rahovec

FBK Superliga

Me 9 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë në Rahovec

02/10/21 @ 18:12

RAHOVECI - BASHKIMI

Ç1: Mysafirët në avantazh

FBK Superliga

Ç1: Mysafirët në avantazh

02/10/21 @ 17:36

RAHOVECI - BASHKIMI

Rahoveci vs. Bashkimi, pesëshet startuese

FBK Superliga

Rahoveci vs. Bashkimi, pesëshet startuese

02/10/21 @ 17:10

PRIZRENI

Prizreni largon fundorin amerikan, huazohet te Drita

FBK Superliga

Prizreni largon fundorin amerikan, huazohet te Drita

01/10/21 @ 18:06

VIDEO

Highlights: Trepça-Peja

FBK Superliga

Highlights: Trepça-Peja

30/09/21 @ 22:49

TREPÇA - PEJA

Trepça shpërthen në fund, mbetet e pamposhtura e vetme

FBK Superliga

Trepça shpërthen në fund, mbetet e pamposhtura e vetme

30/09/21 @ 20:46

Ç3: TREPÇA-PEJA

Peja zbret epërsinë

FBK Superliga

Peja zbret epërsinë

30/09/21 @ 20:25

PP: TREPÇA-PEJA

Trepça mbyll pjesën e parë në epërsi

FBK Superliga

Trepça mbyll pjesën e parë në epërsi

30/09/21 @ 19:40

Ç1: TREPÇA-PEJA

Barazim i të pamposhturve në fillim

FBK Superliga

Barazim i të pamposhturve në fillim

30/09/21 @ 19:35


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga