Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Bastien Toma në elitën belge

KRC Genk

Bastien Toma në elitën belge

11 September, 2020 @16:57

Bastien Toma që nga sot është zyrtarisht lojtar i skuadrës belge Genk.

Gjithçka u bë zyrtare nga një postim i skuadrës belge në webfaqen zyrtare, njoftim në të cilin thuhet që Toma me skuadrën e tij të re ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare.

I lindur në Sion, 21-vjeçari Toma luan në mesfushë, ndërkohë që deri më tash ka luajtur me skuadrat zinxhirë të përfaqësueses së Zvicrës në futboll. Gjithsesi, shumë shpejt ai pritet ta kompletojë dokumentacionin dhe në vazhdim do ta përfaqësojë Kosovën.

Te Genku, Toma do ta gjejë Edon Zhegrovën, që rikthehet te kjo skuadër pas huazimit në Basel.

TAULANT XHAKA

Basel vazhdon me Xhakën deri më 2024

Foto: fcb.ch

11 September, 2020 @16:21

Kampioni i shumëfishtë e Zvicrës, Basel, ka vazhduar kontratën me mesfushorin e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, deri në verë të…

NDERRIM AMBIENTI NE SUPERLIGEN TURKE

Sokol Cikalleshi para zyrtarizimit te ekipi i ri

Foto: FSHF

11 September, 2020 @16:05

Sulmuesi i Shqipërisë që shënoi gol në fitoren e kombëtares në përballje ndaj Bjellorusisë në kuadër të Ligës së Kombeve,…

KRAHU I KOMBETARES

Ermir Lenjani kalon te Grasshopper

Foto: gcz.ch

11 September, 2020 @15:38

Futbollisti që deri vonë ftohej rregullisht në kombëtaren shqiptare, Ermir Lenjani, pas një sezoni të suksesshëm te Sioni, sot është…

BELGJIKE

Genk rikthen Zhegrovën, pa vazhduar kontratën

11 September, 2020 @15:22

Skuadra e Genkut në Belgjikë, ka bërë të ditur edhe zyrtarisht sot se mesfushori ofanziv këmbëshpejtë i Kosovës, Edon Zhegrova,…

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është…

Të gjitha lajmet nga International