Të gjitha lajmet

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova.

Kështu, bastorja bet365 që shpeshherë ka bërë publikime për Kosovën, kryesisht në Twitter, ka përcaktuar koeficientet e ndeshjes gjysmëfinale të PlayOffit të Ligës D të Kombeve mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës.

Kjo bastore ka vendosur që Maqedonia Veriore është favorite për këtë ndeshje duke i dhënë koeficientin 2.37 për fitore.

Barazimi është kuotuar me 3.10. Ndërsa fitorja e Kosovës njëjtë, 3.10.

Kjo ndeshje mund të shkojë edhe në vazhdime, nëse përfundon koha e rregullt me barazim, ndërsa në rast të përcaktimit të fituesit në vazhdime, bet365 ka vendosur koeficientin 10.00 për verimaqedonasit ndërsa 12.00 për Kosovën.

Sa i përket golave të shënuara në ndeshje për 90 minuta lojë, në kohë të rregullt, kjo ndeshje shihet si lojë ku priten pak gola të shënuara, pasi që prej zero deri në dy gola është përcaktuar koeficienti 1.57, ndërsa për 3 e më shumë gola përgjatë 90min lojë është përcaktuar koeficienti 2.35.

macedonia vs kosovo

Në ndërkohë, koeficientet mund të lëvizin, varësisht prej interesimit se vihet bast në këtë përballje, por edhe prej lëndimeve eventuale të lojtarëve kyq të përballjes.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020