Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit i takoi verdhekuqëve të drejtuar nga Fatih Terim, që fituan 1-3 [Kruse 21p - Donk 40, Falcao 80p, Onyekuru 90] në fund.

Përgjatë ndeshjes të dyja ekipet patën edhe rastet e veta, ndërsa merita e golit të Max Kruses së Fenerbahçes nga penalltia i shkon kosovarit Vedat Muriqi, që e nxorri atë.

Radamel Falcao

Referi kryesor ndau 5 kartona të verdhë e një të kuqe për Fenerbahçen, pa përfshirë edhe të kuqen për trajnerin e tyre Ersun Yanal, që protestonte dhe dilte nga linjat e veta pandërprerë.

Ndërsa Galatasaray mori 8 kartona të verdhë, një çift prej të cilave u shndërrua në të kuqe.

Pas kësaj ndeshjeje, Galatasaray kcen në bashkëkryesim të tabelës me Trabzonin dhe Sivasin, që të trija me 45 pikë, derisa Fenerbahçe mbetet larg, me 38 sosh.

Në Superligë të Turqisë, kjo ka qenë fitorja e parë e Galatasarayit në stadium të Fenerbahçes, që prej vitit 1999.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International