Të gjitha lajmet

MALISHEVA 1-0 VLLAZNIA

Liman Morina vendos, Malisheva në garë për Superligë

Foto: KFMalisheva/fb

Liman Morina vendos, Malisheva në garë për Superligë

23 February, 2020 @15:59

Në përballjen e parë pranverore në Liman Gegaj të Malishevës, pas pjesës së parë pa gola të shënuara, fituesi është vendosur në pjesë të dytë të lojës.

Ka qenë futbollisti i Malishevës, Liman Morina, që me golin e shënuar në minutën e 75-të të ndeshjes 1-0 ka vendosur fatin e takimit ndaj Vllaznisë së Pozharanit.

TABELA AKTUALE

Me këtë gol dhe fitore, Malisheva mbetet në garë për Superligë, pasi që është vetëm një pikë larg vendit që siguron elitën e futbollit.

Në anën tjetër Vllaznia do të duhet të kërkojë pikë në ndeshjet e radhës për të siguruar mbijetesën në Ligë të Parë të Kosovës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga