Të gjitha lajmet

BARCELONA 5-0 EIBAR

4-she nga Messi, dy asistime nga përforcimi i ri

Foto: LaLiga/fb

4-she nga Messi, dy asistime nga përforcimi i ri

22 February, 2020 @18:28

Lionel Messi ka shkëlqyer sot për Barcelonën në fitore ndaj Eibarit, duke shënuar katër gola, ashtu që ekipi të dalë në krye të tabelës.

Në debutim, danezi Martin Braithwaite, ka asistuar dy herë për argjentinasin, në fitoren e Barcelonës 5-0 [Messi 14, 37, 40, 87, Arthur 90] ndaj kundërshtarit që po lufton për mbijetesë në La Liga.

TABELA AKTUALE:

1. Barcelona 55p. 25 ndeshje
2. Real Madrid 53p. 24 ndeshje
3. Getafe 42p. 24 ndeshje.

Me golat e shënuara sot, Messi tash ka arritur në kuotën e 18 golave këtë stinor në La Liga, 5 më shumë sesa ndjekësi i parë i tij, Karim Benzema.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga