Të gjitha lajmet

BAYERN 3-2 PADERBORN

Gjasula me Paderbornin ‘për pak’ ndaj Lewandowskit

Foto: fcbayern/fb

Gjasula me Paderbornin ‘për pak’ ndaj Lewandowskit

21 February, 2020 @22:35

Përkundër se kanë arritur që dy herë të barazojnë epërsinë e Bayernit, Paderborn ku për 90min luajti edhe mesfushori i kombëtares Klaus Gjasula është mposhtur në fund të ndeshjes nga bavarezët 3-2 [Gnabry 25, Lewandowski 70, 88 - Srbeny 44, Michel 75].

Serge Gnabry përveç që ka shënuar golin e parë, ka asistuar në dy golat e polakut të jashtëzakonshëm, që mban Bayernin në krye të klasifikimit.

E në takimin e të liderit dhe të fundit në tabelë, ekipi i Gjasulës është paraqitur fuqishëm, duke barazuar dy herë dhe duke tentuar që të marrë pikë jetike për mbijetesë - që në fund nuk ndodhi!

Bayern me fitore zgjati lidershipin edhe për një javë, ndërsa Paderborn edhe për një xhiro sigurisht do të qëndrojnë i fundosur në Bundesligë.

Te Bayerni Leon Dajaku për 90min ishte në bankën rezervë.

Bayerni lider ka 49 pikë nga 23 ndeshje, 4 më shumë se ndjekësi i parë Leipzigu që ka 22 ndeshje të zhvilluara. Ndërsa Paderborni i fundit me 16 pikë nga 23 ndeshje, ka një pikë më pak sesa Werderi e Fortuna me nga 22 ndeshje.

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

AUGSBURG 2-1 WERDER

Kriza te Werderi i Rashicës vazhdon, ekipi mbetet në zonën e rrezikshme

Foto: bundesliga.de

1 February, 2020 @17:23

Augbsburgu ka ndërprerë serinë prej tre ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, për të përmbysur epërsinë e pjesës së parë të…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga