Të gjitha lajmet

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e cila takimin e fitoi me përmbysje të rezultatit.

Mark Milicaj në minutën e 24’ shënoi nga gjuajtja e lirë për ta dërguar skuadrën klinase në pushim me epërsi, ndërsa barazimi i vendasve erdhi përmes Arb Manajt, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë në minutën e 71’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Nga minuta e 75’ e ndeshjes Dukagjini luajti me një lojtar më pak në fushë, me Granit Arifajn që u përjashtua pas dy kartonëve të verdhë. E kjo padyshim që i dha mundësi Trepçës ‘89 që të sulmonte më lirshëm, gjë që u shpërblye.

Arb Manaj, golashënuesi i golit të parë, qëlloi saktë edhe një herë tjetër në minutën e 88’ të ndeshjes, për ta përmbysur rezultatin dhe për t’ia dhënë mitrovicasve fitoren me rezultatin përfundimtar 2-1.

Momentalisht skuadra e Trepçës ‘89 ndodhet jashtë zonës së rrezikshme të tabelës, kurse për Dukagjinin shpëtimi duket mision i pamundur.

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

Foto: KFFerizaji/fb

5 April, 2020 @15:52

Tashmë edhe zyrtarisht skuadra që po lufton për mbijetesë në Superligë, Ferizaji, ka dalë me njoftim se futbollistët nuk kanë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga