Të gjitha lajmet

PASDITJA NË SUPERIORE

Kur Bylisi prish planet!

Foto: KFPartizani/fb

Kur Bylisi prish planet!

22 February, 2020 @19:28

Kampioni aktual i Superiores, Partizani, është ndalë dhe ka bërë hap prapa në luftë për mbrojtje të titullit, pasi që sot papritur u ndal nga Bylisi në shtëpi 2-2 [Cordeiro 4, Çinari 18 - Ntephe 30, Guindo 86].

Djelmoshat e trajnerit Adolfo Sormani kanë pasur epërsi dygolëshe të arritur shpejt në lojë, por pastaj pasoi vetëkënaqësia dhe kjo i kushtoi shtrenjtë, derisa mysafirët nga Ballshi nën drejtimin e Veljko Dovedanit s’u ndalën duke kapur pikën befasuese në fund!

TABELA AKTUALE

Në duelet tjera, Dejvi Bregu ka vazhduar shkëlqimin, duke shënuar dy herë në fitoren e madhe të Skënderbeut ndaj Teutës 3-2 [Bregu 18, 73, Dita 45p - Kallaku 24, Çyrbja 49].

E Laçi e Vllaznia nuk e kanë pasur vështirë arritjen e tre pikëshit ndaj të fundosurve, Flamurtarit e Luftëtarit përkatësisht. Vllaznia 4-0 Flamurtari [Sidorenco 15, Silvio 69, 82, Kukaj AG 72]; Flamurtari 1-3 Laçi [Ribaj 80 - Nëabueze 10, Xhixha 23, 55].

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga