Të gjitha lajmet

PASDITJA NË BUNDESLIGË

Valoni e Elvisi fitojnë, Miloti mposhtet

Foto: bundesliga.de

Valoni e Elvisi fitojnë, Miloti mposhtet

22 February, 2020 @18:47

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e orës 15:30 në Bundesligë sot, ndërsa ekipet ku luajnë lojtarët tanë janë duke luftuar për shpëtim nga rënia prej Bundesligës.

VALON BERISHA ME FITORE TË RËNDËSISHME

Fitore të rëndësishme ka shënuar Fortuna e Valon Berishës. Valoni luajti 67 minuta dhe mori një karton të verdhë në fitoren e jashtëzakonshme si mysafir ndaj Freiburgut 0-2 [Hoffman 37, Thommy 61].

KRIZA E WERDERIT TË MILOTIT VAZHDON

Në anën tjetër, Milot Rashica me Werderin janë në krizë të madhe. Skuadra ka pësuar humbjen e pestë me radhë dhe tashmë ka rënë në pozitën e parafundit të Bundesligës, derisa Miloti ka qenë për 90min në fushë, pa ndikim në rezultat, ku Borussia Dortmund e jashtëzakonshme fitoi 0-2 [Zagadou 52, Håland 66].

 

FITORE, PAPRITUR E THELLË

E Elvis Rexhbeçaj ka qenë gjithashtu për 90min në fushë dhe ka marrë një karton të verdhë në përballjen që ekipi i tij Koln si mysafir e fitoi thellë ndaj Hertha Berlinit në krizë, 0-5 [Cordoba 4, 22, Kainz 37, 62, Uth 69].

TABELA AKTUALE:

12. Union Berlin 26p
13. Koln 26p
14. Hertha 26p
15. Mainz 22p
16. Fortuna 20p
17. Werder 17p
18. Paderborn 16p

BAYERN 3-2 PADERBORN

Gjasula me Paderbornin ‘për pak’ ndaj Lewandowskit

Foto: fcbayern/fb

21 February, 2020 @22:35

Përkundër se kanë arritur që dy herë të barazojnë epërsinë e Bayernit, Paderborn ku për 90min luajti edhe mesfushori i…

KLINSMANN

Qëndroi vetëm 10 xhiro

Foto: Hertha/fb

12 February, 2020 @10:55

Trajneri i emëruar në nëntor të vitit të kaluar, ka duruar vetëm 10 xhiro si shef i shtabit teknik të…

DFB POKAL

Rashica shënon histori te Werderi, që eliminoi Dortmundin

Foto: Werder/fb

4 February, 2020 @22:55

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, me golin e shënuar sonte në fitore ndaj Borussia Dortmundit 3-2 në kuadër të…

BORUSSIA DORTMUND 5-0 UNION BERLIN

Senzacioni Håland vazhdon, 8 tentime, 7 gola në 3 ndeshje

Foto: BVB/fb

1 February, 2020 @17:41

Sulmuesi i ri norvegjez, Erling Håland, ka vazhduar të shënojë për ekipin e tij të ri, Borussia Dortmund. Håland…

FORTUNA 1-1 EINTRACHT

Valoni startues në barazimin e Fortunës

Foto: Fortuna/fb

1 February, 2020 @17:34

Valon Berisha ka qenë në formacionin startues te ekipi i tij i ri Fortuna, që ka barazuar ndaj Eintrachtit 1-1…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga