Të gjitha lajmet

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani.

Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj skuadrës së Ferizajit, për ta treguar përsëri seriozitetin në garën për titullin kampion.

Goli i epërsisë fillestare erdhi nga futbollisti Edvin Kuç në minutën e 26’, kurse edhe pas golit të shënuar, dominimi i Ballkanit vazhdoi. Vonë në ndeshje, fitorja u vulos përfundimisht nga Arbër Hoxha, që shënoi nga pika e bardhë në minutën e 86’ të ndeshjes për 2-0, kurse goli i fundit i Ballkanit erdhi nga një golshënues “jo i zakontë”. Ky gol u shënua nga portieri Armend Ruxhi, i cili e gjuajti penalltinë e dytë të Ballkanit në këtë takim. Ruxhi nuk gaboi nga pika e bardhë, duke e shënuar golin e tij të parë në karrierë dhe duke e mbyllur ndeshjen me rezultatin final 3-0.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore për Ballkanin vjen pikërisht para ndeshjes direkte me Prishtinën, që luhet xhiron tjetër në kryeqytet, kurse për Ferizajin ky ishte dueli i parë i zhvilluar pas largimit të Bekim Isufit. Ferizajasit sot u drejtuan nga Burim Qerkini.

Sa i përket xhiros së ardhshme, Ferizaji përballet me Llapin në shtëpi.

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

Foto: KFFerizaji/fb

5 April, 2020 @15:52

Tashmë edhe zyrtarisht skuadra që po lufton për mbijetesë në Superligë, Ferizaji, ka dalë me njoftim se futbollistët nuk kanë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga