Të gjitha lajmet

ST JOHNSTONE - RANGERS

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

Florian Kamberi me gol e asist si zëvendësues i Rangersit të Gerrardit

23 February, 2020 @23:21

I lindur në Zurich të Zvicrës, Florian Kamberi që ka në llogari të tij disa paraqitje për Zvicrën U21, por tash me mundësi të paraqitet për Shqipërinë, ka qenë jetik për ekipin e Steven Gerrardit sonte, Glasgow Rangers.

Ai është futur në pjesë të dytë të ndeshjes nga trajneri i Rangersit dhe ka arritur që të barazojë rezultatin në 1-1 dhe të asistojë në epërsinë e ekipit të tij, para se vendasit e St Johnstone të barazojnë 2-2 [Hendry 8, May 80 - Kamberi 50, Aribo 71].

Kamberi 24 vjeç, është i huazuar te Rangersi deri në fund të këtij stinori nga Hibernian. E Rangersi aktualisht është 10 pikë larg Celticut lider në Premiership të Skocisë.

FENERBAHÇE 1-3 GALATASARAY

Pas 21 vitesh, Galatasaray mposht Fenerin si mysafir

Foto: Galatasaray/fb

23 February, 2020 @19:09

Në një ndeshje me shumë ndërprerje dhe më shumë fjalosje me referin, derbi i madh turk mes Fenerbahçes dhe Galatasarayit…

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

Të gjitha lajmet nga International