Të gjitha lajmet

KEYLOR

Bayern me edhe një portier të jashtëzakonshëm!

fifa

Bayern me edhe një portier të jashtëzakonshëm!

11 July, 2014 @9:44

Keylor Navas, portieri i Levantes në La Liga, që ka mahnitur me paraqitjet e tij në Kampionatin Botëror, Brazili 2014, ka mundësi që të përfundojë në Bayern Munchen. 

Në një intervistë për Teletica Deportes, nënkryetari i klubit spanjoll, Tomas Perez, ka thënë se ai do të shkojë te njëri ndër ekipet më të mira europiane ku si bashkëlojtar do të ketë një portier fenomenal si Manuel Neuer.

Mirëpo, ai nuk ka konfirmuar se sa do të paguajë Bayern për dëmshpërblimin e tij, për të cilin ekipi spanjoll ka kërkuar 10 milionë euro. 

Kostarikani Navas ka qenë i jashtëzakonshëm në “Brazil 2014”, duke pritur 21 shuta, tre ndeshje porta e tij ka qenë e paprekur dhe ka pësuar vetëm 2 gola në 5 ndeshje - derisa Kosta Rika theu rekordin e vendit duke arritur për herë të parë në histori Botërorësh në çerekfinale. 

Bayern ka njërin ndër portierët më të dalluar në Botë, Manuel Neuer dhe nëse arrihet marrëveshja edhe me Navasin, atëherë konkurrenca në portë do të bëhet interesante te klubi bavarez. 

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

WERDER BREMEN

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni

Foto: SVWB/fb

11 June, 2019 @19:34

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit te ekipi i tij Werder Bremen, ka…

DFB POKAL

Pas dy viteve, kupa rikthehet në Bavari

Foto: DFB Pokal

25 May, 2019 @21:53

Pas dy viteve pushim, me Frankfurtin e Dortmundin që e fituan këtë kupë, sivjet DFB Pokal është rikthyer në Bavari. …

TRANSFERE TRANSFERE

Biznesi i Dortmundit

REUTERS/Arkiv

23 May, 2019 @0:00

Borussia Dortmund ka hyrë fuqishëm në tregun e transferimeve me të përfunduar stinori 2018/19 në Bundesliga. Pasi që humbën…

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez,…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga