Të gjitha lajmet

BBC SPORTS TEAM OF THE SEASON 19/20

BBC Sport shpall ekipin e sezonit në PremierLigë 2019/20

BBC Sport shpall ekipin e sezonit në PremierLigë 2019/20

8 May, 2020 @0:53

Sot BBC Sport ka shpallë 11-shen më të mirë të stinorit në Premier Ligë, përkundër se deri në fund të stinorit aktual kanë mbetur edhe nëntë xhiro për tu zhvilluar.

Dominon totalisht në këtë ekip Liverpooli me shtatë lojtarë nga 11, derisa dy lojatarë kanë depërtuar nga Manchester City, një nga Leicester City dhe një befasisht nga Manchester United, pasi që ai arriti në janar por bëri ndikim të madh.

Premier League është duke e shikuar mundësinë për të vazhduar stinorin aktual në mënyrë të rregullt, natyrisht pa tifozë dhe me mundësinë e zhvillimit të ndeshjeve në terrene neutrale.

Në shtrimin fushor 4-4-3 në ekipin e stinorit të Premier Ligës janë renditur:

PORTIER: Alisson (LIVERPOOL)

MBROJTËS: Arnold (LIVERPOOL), Van Dijk (LIVERPOOL), Soyuncu (LEICESTER), Robertson (LIVERPOOL)

MESFUSHORË: De Bruyne (MAN. CITY), Henderson (LIVERPOOL), Fernandes (MAN. UNITED)

SULMUES: Salah (LIVERPOOL), Aguero (MAN. CITY), Mane (LIVERPOOL).

BBC Sports Team of the Season 2019 20

TALK SPORT

Edhe Villa del kundër terreneve neutrale

7 May, 2020 @10:45

Pas deklarimit të hapur të Brightonit që terrenet neutrale nuk u shkojnë përshtati, të njëjtën e ka bërë edhe…

SPORT BILD

Milot Rashica në radar të Liverpoolit

6 May, 2020 @23:57

Largimi i Milot Rashicës nga Werder Bremeni këtë verë po shihet si punë e kryer, njofton Sport Bild sot. …

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

HEUNG MIN SON

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

Ushtari Heung Min Son në detyrë / Foto: gogle images

6 May, 2020 @17:08

Sulmuesi jugkorean i Tottenham Hotspurit, Heung Min Son, po vazhdon kryerjen e detyrës shtetore të shërbimit të detyrueshëm ushtarak. …

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

Të gjitha lajmet nga Premier League