Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2024

Bekim Zogaj, gjyqtar anësor në EURO2024!

Bekim Zogaj, gjyqtar anësor në EURO2024!


23 April, 2024 @13:05

Sot UEFA ka publikuar gjyqtarët që do t’i drejtojnë ndeshjet e Kampionatit Evropian 2024.

Kampionati që fillon më 14 qershor dhe përfundon më 14 korrik të këtij viti do të përmbajë gjyqtarë nga shtete të ndryshme të Evropës, ndërkohë ai që bie në sy është emri i Bekim Zogajt, gjyqtarit anësor që do të jetë pjesë e gjyqtarëve nga Zvicra në këtë kampionat evropian.

LISTA E PLOTË E GJYQTARËVE KRYESORË NË EURO2024

Bekim Zogaj është tash e sa vite emër i njohur mes gjyqtarëve anësorë në Evropë, duke qenë pjesë e grupeve zvicrane të gjyqtarëve në ndeshje të rëndësishme në gara si Champions League, e këtë verë Zogaj do të jetë gjyqtar anësor edhe në ndonjë prej ndeshjeve të Evropianit.

GRUPET E EURO2024 DHE DATAT E NDESHJEVE


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani