Të gjitha lajmet

SUPERLIGA ZVICERANE

Benjamin Kololli e Toni Domgjoni në ekipin e javës të Superligës zvicerane

Benjamin Kololli e Toni Domgjoni në ekipin e javës të Superligës zvicerane

9 November, 2020 @14:04

Futbollistët e Zurichut me origjinë nga Kosova të lindur jashtë vendit, Benjamin Kololli dhe Toni Domgjoni - janë përzgjedhur në ekipin e javës të Superligës zvicerane nga Sportali zviceran.

Skuadra e dyshes, Zurich mposhti 2-0 Luzernin në fundjavë ndërsa reprezentuesi i Kosovës Kololli shënoi një gol nga penalltia dhe nxorri një penallti tjetër për skuadrën që solli fitoren e ekipit.

Domgjoni 22-vjeçar në anën tjetër, ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme duke luajtur me vetëm një pasim të gabuar gjatë ndeshjes si dhe duke kontribuar në daljet e ekipit në sulm - për të cilin ka marrë vlerësim për të qenë pjesë e 11-shes së javës.

Domgjoni është paraqitur në të gjitha kategoritë e seleksionit zviceran përveç seniorëve, pasi që ka qenë pjesë e Zvicrës U17, U19 dhe U21. Ai ende ka gjasa të jetë pjesë e seniorëve të Kosovës.

swiss superleague

KOSOVA U21

Të ftuarit e Prekazit ndaj Shqipërisë e Turqisë

6 November, 2020 @20:55

Selektori i Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka publikuar sot listën e të ftuarve për ndeshjet e radhës. Kualifikueset për…

LISTA E KOSOVËS

Challandes fton Dakun dhe kthen Bernard Berishën - lista e Kosovës

3 November, 2020 @15:41

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në listën e botuar të ftesave të reprezentuesve të Kosovës që do të jenë të…

SLLOVENIA

Sllovenia me përforcime për ndeshjen ndaj Kosovës

2 November, 2020 @17:12

Është publikuar lista e Sllovenisë për ndeshjet që kjo përfaqësuese i luan këtë muaj në kuadër të Ligës së Kombeve…

MIQËSORE

Shqipëria-Kosova, miqësore para Ligës së Kombeve

28 October, 2020 @10:12

Kombëtarja e Kosovës më 11 nëntor do të zhvillojë ndeshje miqësore me Kombëtaren e Shqipërisë. Marrëveshja ndërmjet dy federatave…

PARA NDESHJES KOSOVA - HOLANDA

Sonte para kampioneve evropiane

Vashat e Kosoves ne stervitjen e fundit para ndeshjes/ Foto: FFK

27 October, 2020 @11:12

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore para ndeshjes kundër Holandës që zhvillohet…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja