Të gjitha lajmet

METZ 1-1 DIJON

Bersant Celina 90min në barazimin e radhës për Dijonin

Bersant Celina gjatë ndeshjes së sotme iu kthye ekipit si startues dhe luajti për 90 minuta/ Foto: Dijon/tw

Bersant Celina 90min në barazimin e radhës për Dijonin

8 November, 2020 @17:09

Reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina, ka qenë startues dhe ka luajtur 90min për ekipin e tij Dijon sot, në përballjen si mysafir ndaj Metzit.

Dijon ka arritur të kalojë në epërsi në këtë përballje, por shpejt vendasit barazuan për përfundimtaren 1-1 [Yade 21 - Mama Balde 13].

Të dyja skuadrat dështuan të shënojnë nga një penallti përgjatë pjesës së parë të ndeshjes, e në pjesë të dytë gola më nuk pat dhe kështu ekipet ndanë pikët.

Barazimi, nuk e largon Dijonin nga fundi i tabelës në Ligue 1, të cilët kanë vetëm 4 pikë nga 10 ndeshje të zhvilluara. Metz, është në pozitën e tetë të Ligue 1.

LENS 4-4 REIMS

Valon Berisha asiston, por ekipi i tij barazon në fund

Foto: Reims/tw

8 November, 2020 @16:59

Reprezentuesi i Kosovës Valon Berisha ka qenë protagonist në ndeshjen që posa përfundoi në Lens. Ekipi i tij Reims, përkundër…

NEYMAR

PSG njofton sa gjatë do të mungojë Neymar

30 October, 2020 @21:47

Pas lëndimit të pësuar në përballje të Ligës së Kampionëve ndaj Istanbul Basaksehirit, PSG ka bërë të ditur se sa…

L'EQUIPE TEAM OF THE WEEK

Valon Berisha bashkë me Neymarin në ekipin e javës

26 October, 2020 @16:32

Reims shënoi fitoren e parë të stinorit në Ligue 1 dje duke e mposhtur Montpellier-në si mysafir me rezultat të…

REIMS 0-2 PARIS

Icardi i jep fitoren Parisit në duel ndaj reprezentuesve Berisha e Zeneli

Foto: PSG/tw

27 September, 2020 @22:59

Skuadra e dyshes së reprezentacionit të Kosovës, Reims, nuk ka arritur t’i bëj ballë superfuqisë Paris St Germain sonte, duke…

DIJON 2-2 MONTPELLIER

Me asistimet e Celinës, Dijon siguron pikën e parë të stinorit

27 September, 2020 @16:55

Pas 4 humbjeve radhazi, Dijon ka marrë pikën e parë të stinorit në Ligue 1, duke barazuar sot ndaj Montpellier-së…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1