Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Bersant Celina: Të luajmë si skuadër, mënyra e vetme për sukses

Foto: Swansea City Football Club

Bersant Celina: Të luajmë si skuadër, mënyra e vetme për sukses

4 September, 2018 @20:01

Pas fitores 2-1 ndaj Millwallit në fundjavë, për faqen zyrtare të klubit të Swanseat foli Bersant Celina, prizrenasi që te kjo skuadër u transferua nga Manchester City. "Mbetëm me një lojtar më pak pas pak minutave, gjë që nuk e pritëm, mirëpo reaguam mirë dhe luajtëm si skuadër, gjë që rezultoi pozitivisht dhe e fituam takimin. Lojtarët, stafi dhe fansat - të gjithë ishim të bashkuar dhe fitorja erdhi. Festimi i fitores në fund nuk mund të përshkruhet me fjalë. Kur i pamë fansat, të cilët ishin fantastikë gjatë gjithë ndeshjes, aq të lumtur, ishte ndjenjë fantastike për ne. Kjo fitore ishte e rëndësishme sepse erdhi pas humbjes së pësuar në shtëpi nga Bristoli dhe ne duhet të vazhdojmë me rezultate pozitive edhe pas pushimit të kombëtareve, por kjo do të ndodhë vetëm nëse jemi të bashkuar dhe vazhdojmë të luajmë si skuadër."- u shpreh Celina. Pas 6 ndeshjeve në Championship, Swansea ndodhet në vendin e shtatë me 3 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje.

SHQIPËRI - IZRAEL

Shqipëri - Izrael, kuqezinjtë favoritë

4 September, 2018 @18:59

Në takimin e parë në Ligën e Kombeve, Shqipëria nga bastoret cilësohet favorit. Sipas "bet365", fitorja e Shqipërisë kuotohet me…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani - Kosova, kë favorizojnë bastoret?

4 September, 2018 @18:47

Jemi pak ditë para ndeshjes historike të Kosovës në Ligën e Kombeve. Këtë ndeshje Kosova e luan ndaj Azerbajxhanit në…

AZERBAJXHAN - KOSOVA

Azerbajxhani vazhdon stërvitjet, kërkon fitore ndaj Kosovës

4 September, 2018 @18:35

Pak ditë para ndeshjes, skuadra e Azerbajxhanit po vazhdon stërvitjet intensive për ndeshjen me Kosovën. GJYQTARËT E NDESHJES Mediat…

SHQIPËRI - IZRAEL

Shqipëri - Izrael drejtohet nga Kassai

4 September, 2018 @18:24

Ndeshja e parë e Shqipërisë në Ligën e Kombeve, ajo ndaj Izraelit, do të drejtohet nga gjyqtari i mirënjohur hungarez,…

AZERBEJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani - Kosova, përcaktohen gjyqtarët

4 September, 2018 @18:16

3 ditë para ndeshjes, janë përcaktuar gjyqtarët që do ta drejtojnë ndeshjen mes Azerbajxhanit dhe Kosovës, ndeshje kjo që do…

DUELI I MADH

Dy kampionët e fundit të Botës hapin Ligën e Kombeve

Foto: FIFA/fb

4 September, 2018 @17:10

Dueli i Grupit A1 ndërmjet dy kampionëve të fundit të botës do të hap Ligën e Kombeve - garën…

NESËR, NIS SHITJA E BILETAVE

Biletat Kosovë-Ishujt Faroe, prej €2 deri në €50

4 September, 2018 @16:44

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se nesër pas orës 12:00 do të dalin në shitje…

H'FIELD - L'POOL

Shaqiri asist, Salah për fitore

20 October, 2018 @20:20

Liverpool ka vazhduar serinë e rezultateve të mira dhe bashkë me Manchester Cityn dhe Chelsean, duke qenë ekipet e vetme…

WEST HAM-TOTTENHAM

Tottenham fiton derbin e Londrës

20 October, 2018 @17:57

Një gol i vetëm i shënuar nga Erik Lamela ka mjaftuar të sjellë fitoren minimale të Spurs në udhëtim ndaj…

CHELSEA-MANUTD

Nuk mjafton Martial Show në Stamford Bridge

20 October, 2018 @15:04

Anthony Martial shënoi dy gola për t’i afruar ‘djajtë e kuq’ tek fitorja e parë në Stamford Bridge që nga…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

Të gjitha lajmet nga Premier League