Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA'89 1-1 BESA

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89

Besa luan futboll, befason edhe Trepçën’89


1 May, 2021 @17:19

Skuadra e Besës së Pejës nuk ndalet duke mbajtur gjallë frymën e garave fer dhe korrekte në Superligë, pasi që përkundër se qysh në janar janë ç‘regjistruar nga elita - ata tashmë në dy xhiro rresht po kapin pikë.

Pas barazimit ndaj Dritës në ndeshjen e kaluar, sot djelmoshat e Labinot Krasniqit kanë kapur pikë edhe ndaj Trepçës’89 në Mitrovicë, ku vendasit u munduan shumë për të barazuar, në fund 1-1 [Arbnor Muja 64 - Diellor Beseni 20].

Besa shënoi shpejt golin e saj me një goditje nga futbollisti i shpresave të kombëtares, Diellor Beseni, që realizoi për 0-1 (20). Më pas gjithçka në fushë foli për Trepçën’89, por deri në fund të pjesës së parë, vetëm një rast që mund të përmendet, ai i Arbnor Mujës (42).

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë, nxënësit e Shpëtim Idrizit me posedim, derisa mysafirët prisnin ikjet dinake për kundërsulme. Muharrem Jashari tentoi nga largësia për vendasit (54), ndërsa Rron Braqi për mysafirët (61), para se Arbnor Muja të barazojë rezultatin.

Golashënuesi i mitrovicasve pati edhe një rast ideal 5 minuta pas golit. Por portieri i ri i Besës Haxhiaj përsëri është treguar vigjilent dhe mbrojti goditjen e tij për të siguruar pikë për ekipin, përkundër shtyllës së Mohamed Darwishit krejt në fund të ndeshjes.

Me pikën e fituar ‘89-shi mund të merr frymë lirshëm, vetëm deri në xhiron tjetër, pasi që s’ka siguri ende nga rreziku i rënies, e në anën tjetër për Besën që po luan me futbollistë të ri dhe perspektiv - diçka dihet - nëse mbahet pjesa dërrmuese e ekipit edhe në sezonin tjetër, këta djem do të kthehen ekspres në Superligë.


DRITA 3-1 FERONIKELI

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

FFK Superliga

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

01/05/21 @ 17:03

ARBËRIA - GJILANI

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

FFK Superliga

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

01/05/21 @ 16:42

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

01/05/21 @ 14:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

01/05/21 @ 14:34

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

01/05/21 @ 14:31

KIKA - RAMIZ SADIKU

Me fitore, Kika kërkon qetësinë

FFK Liga e parë

Me fitore, Kika kërkon qetësinë

01/05/21 @ 12:00

VLLAZNIA - ULPIANA

Liderja e Grupit B dëshiron fitoren ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Liderja e Grupit B dëshiron fitoren ndaj Vllaznisë

01/05/21 @ 11:51

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga