Të gjitha lajmet

DYSHJA E RE, LË ZVICRËN PËR KOSOVËN

Betim Fazliji dhe Andi Zeqiri i thonë PO Kosovës

Betim Fazliji dhe Andi Zeqiri i thonë PO Kosovës

29 September, 2020 @0:03

Kosova do të vazhdojë të shtojë numrin e lojtarëve për ndeshjet e radhës të saja kualifikuese, ndërsa tashmë janë të konfirmuar edhe Betim Fazliji dhe Andi Zeqiri.

Fazliji 21 vjeç i lindur në Vranje që luan për St Gallenin në Superligë të Zvicrës i ka konfirmuar Kohës ditore se do të jetë pjesë e Kosovës tash e tutje dhe ai pritet që të aplikojë për leje në FIFA për të paraqitur për kombëtaren e Kosovës.

Ai është i rregullt te St Galleni dhe luan në pozitën e mesfushës me potencial edhe për të qenë pjesë e mbrojtjes, ku ka filluar të provohet tash me ekipin.

Betimi pritet që të bëhet pjesë e Kosovës prej muajit nëntor 2020.

“Zgjedhjen e kam bërë, do të luaj për Kosovën. Nëse çdo gjë ecën mirë, sipas planit, atëherë në nëntor do të bashkohem me Kosovën,” i ka thënë Fazliji Kohës.

Në anën tjetër, sonte në Supersport edhe babai i Andi Zeqirit konfirmoi planin e ardhjes së djalit të tij drejt Kosovës.

Zeqiri gjithashtu 21 vjeçar që u lind e u rrit në Lausanne të Zvicrës dhe luajti për këtë ekip që nga fëmijëria, ku shkëlqeu në stinorin e kaluar - është sulmues.

Ai ka shënuar 17 herë në 33 paraqitje për Lausannen në stinorin e kaluar, ndërsa tash po pret kalimin te ekipi i Premier Ligës, Brighton.

Andi është i rregullt për Zvicrën në grupmoshat e reja, duke nisur prej U17, U19 dhe tash në U21 ku edhe ka shënuar 7 gola për helvetët.

ANALIZA E FFK-se

KE i FFK-së analizoi paraqitjen e Kosovës në Ligë të Kombeve

Foto: FFK

9 September, 2020 @12:14

Përmes një komunikate për media të lëshuar mbrëmë, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se Komiteti…

PLAYER RATINGS @ ALBANIA - LITHUANIA

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @23:01

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve tre ditë pas fitores së madhe të…

LIGA C4

Gabimi fatal ndëshkon, vetëm humbje në “Air Albania”

Foto: FSHF

7 September, 2020 @22:43

Kuqezinjtë janë befasur keq në “Air Albania”, ku ende nuk kanë arritur të shënojnë fitore në ndeshje zyrtare. Lituania,…

KAZAKISTANI 1-2 BJELLORUSIA

Bjellorusët favor Shqipërisë, para ndeshjes ndaj Lituanisë

abff.by

7 September, 2020 @19:29

Përfaqësuesja e Bjellorusisë që u mposht tre ditë më parë nga Shqipëria në shtëpi 0-2, ka arritur të mposht si…

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @19:22

Kanë dalë formacionet startuese të skuadrave një orë e gjysëm para ndeshjes Shqipëria-Lituani. Edi Reja ka bërë disa ndërrime…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve