Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RISI NË KRYEQYTET

Betim Halimi lë Ukrainën për Prishtinën

Betim Halimi lë Ukrainën për Prishtinën


10 August, 2021 @13:48

Njëri ndër portierët e paktë që kanë arritur të depërtojnë nga Superliga e Kosovës në arenën ndërkombëtare, Betim Halimi, tashm është zyrtarisht lojtar i ri i Prishtinës, kampiones aktuale të Kosovës në futboll.

Bardhekaltërit kanë zyrtarizuar ardhjen e Halimit, që bëri emër te Drita disa vite më parë dhe tashmë ai ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me ekipin nga kryeqyteti i Kosovës, që ende është në gara evropiane.

“Portieri gjigant Betim Halimi (25 vjeçar) pas përvojës disa vjeçare në futbollin ndërkombëtar gjegjësisht në atë estonez dhe ukrainas, duke shënuar ngritje të madhe në cilësi dhe performancë kthehet tek kampioni aktual i Kosovës, FC Prishtina për 3 vitet e ardhshme.
Për Halimin klubi jonë i futbollit është i 5- ti në karrierën e tij futbollistike, ai ishte pjesë e këtyre skuadrave si vijon: KF Vllaznia Pozharan (2010-2016), FC Drita (2016 për 6 muaj) - (2017-2018), JK Trans Narva (2018-2019)
Olimpik Donetsk (2019-2021),”
ka njoftuar Prishtina pak më parë.

Betim Halimi

Ndërsa portieri që ka dalë nga skuadra e Vllaznisë së Pozharanit para se të kalojë te Drita në deklaratën e tij dhënë për faqen zyrtare të klubit ka treguar për pritshmëritë personale të tij me ekipin e ri.

“Pritshmëritë personale, konsideroj se në aspektin personal dhe profesional janë në ngritje të vazhdueshme, me punë dhe perkushtim këto rezultate do te jenë kulminante. Pritshmëritë me klubin, fillimisht më duhet të them se të qenurit pjesë e FC Prishtinës është privilegj i veçantë por njëkohësisht edhe përgjegjësi e madhe sepse Prishtina është skuadër me renome në nivelin vendor dhe ndërkombëtar, kjo po dëshmohet edhe me rezultatet kulminante që i ka arritur aktualisht. Kam bindjen e plotë se edhe kontributi im nga sot e tutje do te jetë i madhe pasi ka 3,5 vite që po zhvillojë aktivitet në nivelin ndërkombëtar, me rezultate dhe paraqitje shumë të mira dhe të njëjtat rezultate ndoshta edhe më mirë shpresojë ti kem edhe me Prishtinën. Me skuadrën pres rezultate kulminante në kampionatin vendor dhe në garat ndërkombëtare,”
kanë qenë fjalët e Halimit 204 centimetra të gjatë.


MEDIA TALK

Messi para zyrtarizimit si parisien

Ligue 1/La Liga/Transfere

Messi para zyrtarizimit si parisien

10/08/21 @ 13:42

PREMIER LEAGUE

Armando Broja kalon te Southampton

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Armando Broja kalon te Southampton

10/08/21 @ 10:55

SHQIP në BOTË

Zyrtare: Ardian Ismajli te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Ardian Ismajli te Empoli

09/08/21 @ 21:17

KRAHU I KOMBËTARES

Odise Roshi në ligën e dytë turke

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Odise Roshi në ligën e dytë turke

09/08/21 @ 15:46

OSIJEK

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

09/08/21 @ 15:33

BAYERN

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

Bundesliga/Transfere

Salihamidzic konfirmon: Monitorojmë Haalandin

09/08/21 @ 14:53

TË DREJTAT TELEVIZIVE

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

09/08/21 @ 14:38

BARCELONA

Aguero 10 javë jashtë fushave

La Liga

Aguero 10 javë jashtë fushave

09/08/21 @ 14:24

OSIJEK

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

09/08/21 @ 15:33

TË DREJTAT TELEVIZIVE

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

09/08/21 @ 14:38

MIQËSORE

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

FFK Superliga

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

07/08/21 @ 22:04

MIQËSORE

Drita triumfon ndaj Vjosës në miqësore

FFK Superliga

Drita triumfon ndaj Vjosës në miqësore

07/08/21 @ 21:06

SUPERLIGA

Ballkani kthehet nga Turqia

FFK Superliga

Ballkani kthehet nga Turqia

05/08/21 @ 20:36

GJILANI

Gjilani zyrtarizon sulmuesin e Teutës

FFK Superliga

Gjilani zyrtarizon sulmuesin e Teutës

05/08/21 @ 17:55

TRANSMETIMI

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

05/08/21 @ 17:30

LLAPI

Festim Alidema rikthehet te Llapi

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema rikthehet te Llapi

05/08/21 @ 17:24

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

05/08/21 @ 17:11

FFK

Eroll Salihu jep dorëheqje

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Eroll Salihu jep dorëheqje

05/08/21 @ 16:33


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga